Showing 361–378 of 834 results
Lexar 256GB High-Performance 800x PRO SDXC UHS-I | Up to 150MB/s Read, 45MB/s Write, V30, 4K UHD, 10-Year Warranty | LSD0800P256G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN719Y64G3
| Weight | 0.002 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSD0800P256G-BNNNG |
Lexar 2TB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL002T-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC001
Lexar 2TB Professional CFexpress Type B | 1900MB/s Read | 1500MB/s Write | PCIe Gen3x2 | 8K RAW Ready | XQD Compatible | Lifetime Warranty | LCXEXPR002T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGING43VMF26
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXPR002T-RNENG |
Lexar 32GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 100MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL032G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZCDS1
Lexar 32GB High-Endurance microSDHC/microSDXC™ UHS-I Card | C10 V30 A1 U3 ,up to 100MB/s read, up to 30MB/s write ,2Year Limited Warranty | LMSHGED032G-BCNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVGS91379
Lexar 512GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A2 U3– includes Adapter, upto 100MB/s Read & 70MB/s Write, 10 Year Limited Warranty (LSDMI512BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5DN7GSK6
Lexar 512GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL512G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6X2JLBH1
Lexar 512GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL512G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC512
Lexar 512GB CFexpress Type B DIAMOND | 1900MB/s Read, 1700MB/s Write | 1600MB/s Sustained | VPG 400 | Limited Lifetime Warranty | Shock/Vibration-Proof & Temp Resistant | LCXEXDM512G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN39BC32SY
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXDM512G-RNENG |
Lexar 512GB MicroSD Blue | MicroSDXC UHS Class 3 | 160 MB/s – Compatible Memory Card for Mobile & Camera | LMSBLUE512G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINPH2VA28T
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 1.5 × 0.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 10 Years |
| Storage | 512GB |
| Series | Lexar Blue MicroSD |
Lexar 512GB Professional DIAMOND CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3700MB/s Read & 3400MB/s Write | PCIe 4.0 | 3200MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCXEXD4512G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6TKA4M3U
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 2.96 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXD4512G-RNENG |
| Storage | 512GB |
Lexar 640GB CFexpress 4.0 Type A GOLD | 1800MB/s Read, 1650MB/s Write, 1400MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAGOLD640G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN68SCAVBY
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAGOLD640G-RNENG |
Lexar 64GB 633x microSDXC UHS-l Blue Series – Class 10 V30 A1 U3, upto 100MB/s Read & 45MB/s Write, 10 Year Limited Warranty (LMS0633064G-BNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7T66E799
Lexar 64GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 100MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL064G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC064
Lexar 64GB High-Endurance microSDHC/microSDXC™ UHS-I Card | C10 V30 A1 U3 ,up to 100MB/s read, up to 35MB/s write ,2Year Limited Warranty | LMSHGED064G-BCNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN7L81AJD
Lexar 64GB Professional 2000x SDXC UHS-II V90 | Up to 300MB/s Read | 260MB/s Write | V90 | Lifetime Warranty | LSD2000064G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN45YD9A4P
Lexar 64GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card -Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 100MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL064G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN2H8NYYJ
Lexar Ares 16GB (8GBx2) 3600MHz DDR4 Desktop RAM | Dual Channel | XMP 2.0 | CL18 | LD4BU008G-R3600GD0A
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4JIWI43U
| Dimensions | 14 × 4.33 × 0.79 cm |
|---|---|
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Capacity | 16GB |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | Lexar Ares |
| Use Case | Gaming |
| Warranty | Lifetime |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















