Showing 1693–1710 of 2534 results
Netac Basic DDR5 4800MHz 16GB SO-DIMM | 262-Pin | CL- 40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHVHJRJZV
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 16GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 16GB UDIMM | 1.1V | CL40 | 288-Pin Desktop RAM | NTBSD5P48SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU3Z79BES
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.13 × 0.4 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD5P48SP-16 |
| Use Case | RAM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 8GB SO-DIMM | 262-Pin | CL-40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDP5ORI4X
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-08 |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 8GB UDIMM | 1.1V | CL40 | 288-Pin Desktop RAM | NTBSD5P48SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINL57211PY
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.13 × 0.4 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD5P48SP-08 |
| Use Case | RAM |
Netac N535N 120GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty | (NT01N535N-120G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9IIAE
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-120G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 128GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-128G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I128
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-128G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 240GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-240G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I240
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 240GB |
| Series | Netac N535N |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N535N-240G-N8X |
Netac N535N 256GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-256G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I256
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac N535N |
| Model | NT01N535N-256G-N8X |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal SSD |
Netac N535N 2TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 545MB/s read & 500MB/s write | 3 Year Warranty (NT01N535N-002T-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I002
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 2TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-002T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535N 480GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-480G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I480
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-480G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 512GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-512G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I512
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 512GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-512G-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535S SATA III SSD | 240GB 2.5” Internal Drive for Desktop & Laptop
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4Z689OKJ
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Interface Type | SATA |
| Series | N535S |
| Storage | 240GB |
| Warranty | 5 Years |
Netac N600S 1TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 5 Years Warranty | NT01N600S-001T-S3X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN23CNKJWU
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N600S-001T-S3X |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac N600S |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac N600S 2TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 3 Years Warranty | NT01N600S-002T-S3X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJIVAANTB
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
| Warranty | 3 Years |
| Model | NT01N600S-002T-S3X |
Netac N600S 4TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 3 Years Warranty | NT01N600S-004T-S3X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIND2O69MXN
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N600S-004T-S3X |
| Storage | 4TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 3 Years |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
Netac N600S 512GB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 5 Years Warranty | NT01N600S-512G-S3X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINOVF2HL28
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Model | NT01N600S-512G-S3X |
| Storage | 512GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
| Interface Type | SATA III |
Netac N930E PRO 128GB -M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 970MB/s read & 650MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-128G-E4X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3EWFZ92S
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Model | NT01N930E-128G-E4X |
Netac N930E PRO 1TB – M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 2130MB/s read & 1720MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-001T-E4X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3EWFZ92S
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 1TB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives










