Netac Basic 32GB DDR4 UDIMM | 3200MHz | 288 PIN | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-32
SKU:
FGIND7M39032
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00. Inc. tax (₹22,033.05Exc. Tax)
| Weight | 0.020 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3 × 0.335 cm |
| Brand | Netac |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Frequency | 3200MHz |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 16 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-32 |
Netac Basic 32GB DDR5 4800MHz SO-DIMM 262-Pin CL -40 Limited Lifetime Warranty NTBSD5N48SP-32
SKU:
FGINIQZ6NVS8
Out of stock
Original price was: ₹65,999.00.₹34,999.00Current price is: ₹34,999.00. Inc. tax (₹29,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.38 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| CAS Latency | 40 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD5N48SP-32 |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Size | 32GB |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 4GB DDR3 UDIMM | 1600MHz | 240 Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | (NTBSD3P16SP-04)
SKU:
FGINF7158004
Out of stock
Original price was: ₹2,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 0.1 × 3 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 240 Pin |
| Frequency | 1600MHz |
| Series | Netac Basic DDR3 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Model | NTBSD3P16SP-04 |
| Interface Type | 240 PIN UDIMM |
| CAS Latency | 11 |
Netac Basic 4GB DDR3L SODIMM | 1600MHz | 204-Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty (NTBSD3N16SP-04)
SKU:
FGINZ3JQ2YX5
Out of stock
Original price was: ₹1,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.76 × 3.17 × 0.3 cm |
| Brand | Netac |
| Frequency | 1600MHz |
| Form Factor | 204-Pin SODIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR3 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 204-PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD3N16SP-04 |
| Series | Netac Basic DDR3 SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-16
SKU:
FGIN76R21U84
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹19,999.00Current price is: ₹19,999.00. Inc. tax (₹16,948.31Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-16
SKU:
FGIN66Y62CWY
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹19,999.00Current price is: ₹19,999.00. Inc. tax (₹16,948.31Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD4P26SP-16 |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-04
SKU:
FGIN4JSVZ535
Out of stock
Original price was: ₹9,999.00.₹5,499.00Current price is: ₹5,499.00. Inc. tax (₹4,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Size | 4GB |
| Model | NTBSD4N26SP-04 |
| Memory Type | DDR4 |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Frequency | 2666MHz |
| CAS Latency | 19 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-04
SKU:
FGINCCMMEIZ4
Out of stock
Original price was: ₹7,999.00.₹4,999.00Current price is: ₹4,999.00. Inc. tax (₹4,236.44Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 4GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-04 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-08
SKU:
FGINT322S498
Out of stock
Original price was: ₹19,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Warranty | Lifetime |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-08 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-08
SKU:
FGINI7BW6V1T
Out of stock
Original price was: ₹14,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-08 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 3000MHz 16GB UDIMM | 288-Pin Desktop RAM | 5 Years Warranty | NTBSD4P30SP-16
SKU:
FGINBQ8WIE9J
Out of stock
Original price was: ₹19,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P30SP-16 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3000MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | 5 Years |
Netac Basic DDR4 3000MHz 8GB UDIMM | 288-Pin Desktop RAM | 5 Years Warranty | NTBSD4P30SP-08
SKU:
FGIN678G57CX
Out of stock
Original price was: ₹9,999.00.₹5,499.00Current price is: ₹5,499.00. Inc. tax (₹4,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P30SP-08 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3000MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | 5 Years |
Netac Basic DDR4 3200MHz 16GB UDIMM RAM | 288-Pin | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-16J
SKU:
FGINF15M4443
Out of stock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-16J |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
Netac Basic DDR4 3200MHz 32GB UDIMM RAM | 288-Pin | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-32J
SKU:
FGINUKF2B32L
Out of stock
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-32J |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic DDR5 4800MHz 16GB SO-DIMM | 262-Pin | CL- 40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-16
SKU:
FGINHVHJRJZV
Out of stock
Original price was: ₹46,999.00.₹24,999.00Current price is: ₹24,999.00. Inc. tax (₹21,185.59Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 16GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 16GB UDIMM | 1.1V | CL40 | 288-Pin Desktop RAM | NTBSD5P48SP-16
SKU:
FGINU3Z79BES
Out of stock
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.13 × 0.4 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 16GB |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD5P48SP-16 |
| Use Case | RAM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 8GB SO-DIMM | 262-Pin | CL-40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-08
SKU:
FGINDP5ORI4X
Out of stock
Original price was: ₹23,999.00.₹12,999.00Current price is: ₹12,999.00. Inc. tax (₹11,016.10Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-08 |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 8GB UDIMM | 1.1V | CL40 | 288-Pin Desktop RAM | NTBSD5P48SP-08
SKU:
FGINL57211PY
Out of stock
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.13 × 0.4 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 8GB |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD5P48SP-08 |
| Use Case | RAM |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















