Netac N535N 120GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty | (NT01N535N-120G-N8X)
SKU:
FGINEAO9IIAE
Out of stock
Original price was: ₹4,799.00.₹2,599.00Current price is: ₹2,599.00. Inc. tax (₹2,202.54Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-120G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 128GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-128G-N8X)
SKU:
FGINEAO9I128
Out of stock
Original price was: ₹5,999.00.₹3,199.00Current price is: ₹3,199.00. Inc. tax (₹2,711.02Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-128G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 240GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-240G-N8X)
SKU:
FGINEAO9I240
Out of stock
Original price was: ₹7,999.00.₹4,499.00Current price is: ₹4,499.00. Inc. tax (₹3,812.71Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 240GB |
| Series | Netac N535N |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N535N-240G-N8X |
Netac N535N 256GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-256G-N8X)
SKU:
FGINEAO9I256
Out of stock
Original price was: ₹9,799.00.₹5,599.00Current price is: ₹5,599.00. Inc. tax (₹4,744.92Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac N535N |
| Model | NT01N535N-256G-N8X |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal SSD |
Netac N535N 2TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 545MB/s read & 500MB/s write | 3 Year Warranty (NT01N535N-002T-N8X)
SKU:
FGINEAO9I002
Out of stock
Original price was: ₹47,999.00.₹27,999.00Current price is: ₹27,999.00. Inc. tax (₹23,727.97Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 2TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-002T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535N 480GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-480G-N8X)
SKU:
FGINEAO9I480
Out of stock
Original price was: ₹13,999.00.₹7,999.00Current price is: ₹7,999.00. Inc. tax (₹6,778.81Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-480G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 512GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-512G-N8X)
SKU:
FGINEAO9I512
Out of stock
Original price was: ₹16,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 512GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-512G-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535S SATA III SSD | 240GB 2.5” Internal Drive for Desktop & Laptop
SKU:
FGIN4Z689OKJ
Out of stock
Original price was: ₹3,499.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Interface Type | SATA |
| Series | N535S |
| Storage | 240GB |
| Warranty | 5 Years |
Netac N600S 1TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 5 Years Warranty | NT01N600S-001T-S3X
SKU:
FGIN23CNKJWU
Out of stock
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N600S-001T-S3X |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac N600S |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac N600S 2TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 3 Years Warranty | NT01N600S-002T-S3X
SKU:
FGINJIVAANTB
Out of stock
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
| Warranty | 3 Years |
| Model | NT01N600S-002T-S3X |
Netac N600S 4TB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 3 Years Warranty | NT01N600S-004T-S3X
SKU:
FGIND2O69MXN
Out of stock
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N600S-004T-S3X |
| Storage | 4TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 3 Years |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
Netac N600S 512GB SATA III 6Gb/s 2.5-inch | 520MB/s Read and 500MB/s Write | 5 Years Warranty | NT01N600S-512G-S3X
SKU:
FGINOVF2HL28
Out of stock
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.985 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 2.5inch |
| Model | NT01N600S-512G-S3X |
| Storage | 512GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac N600S |
| Interface Type | SATA III |
Netac N930E PRO 128GB -M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 970MB/s read & 650MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-128G-E4X)
SKU:
FGIN3EWFZ92S
Out of stock
Original price was: ₹7,999.00.₹4,599.00Current price is: ₹4,599.00. Inc. tax (₹3,897.46Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Model | NT01N930E-128G-E4X |
Netac N930E PRO 1TB – M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 2130MB/s read & 1720MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-001T-E4X)
SKU:
FGIN3EWFZ92S
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹16,999.00Current price is: ₹16,999.00. Inc. tax (₹14,405.93Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 1TB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
Netac NV2000 256GB PCIe Gen 3×4 NVMe 1.3 M.2 2280 2500MB/s Read & 1000MB/s Write 5 Years Warranty NT01NV2000-256-E4X
SKU:
FGIN227Z3Z78
Out of stock
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV2000-256-E4X |
| Storage | 256GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV2000 |
Netac NV2000 512GB PCIe Gen3x4 NVMe 1.3 M.2 2280 2500MB/s Read & 1950MB/s Write 5 Years Warranty NT01NV2000-512-E4X
SKU:
FGINGSYX8J9K
Out of stock
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV2000-512-E4X |
| Storage | 512GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV2000 |
| Warranty | 5 Years |
Netac NV3000 1TB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3400MB/s Read & 2900MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-1T0-E4X
SKU:
FGINYNS1SJ2A
Out of stock
Original price was: ₹42,999.00.₹20,999.00Current price is: ₹20,999.00. Inc. tax (₹17,795.76Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-1T0-E4X |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
Netac NV3000 250GB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3100MB/s Read & 1400MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-250-E4X
SKU:
FGINEOQ8T85E
Out of stock
Original price was: ₹27,999.00.₹13,999.00Current price is: ₹13,999.00. Inc. tax (₹11,863.56Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.3 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Storage | 250 GB |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
| Model | NT01NV3000-250-E4X |
| Use Case | Internal SSD |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives










