Lexar 32GB DDR4 3200MHz | 2x16GB | CL-22 | 260-Pin SODIMM | 10 Years Warranty | LD4S16G32C22ST-BGD
SKU:
FGINVGB2ER6Z
Out of stock
Original price was: ₹33,999.00.₹23,999.00Current price is: ₹23,999.00. Inc. tax (₹20,338.14Exc. Tax)
| Dimensions | 6.96 × 3.00 cm |
|---|---|
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S16G32C22ST-BGD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 32GB DDR4 3200MHz Desktop RAM | 288 PIN | CL-22 | 10 Years Limited Warranty | LD4AU032G-B3200GSST
SKU:
FGIN9DTPOZS4
Out of stock
Original price was: ₹39,999.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00. Inc. tax (₹22,033.05Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.12 × 0.02 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 10 Years |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | LD4AU032G-B3200GSST |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 UDIMM |
Lexar 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260- PIN | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S32G32C22ST-HGN
SKU:
FGIN94N3TJA1
Out of stock
Original price was: ₹49,999.00.₹27,999.00Current price is: ₹27,999.00. Inc. tax (₹23,727.97Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S32G32C22ST-HGN |
| Badges | New Launch |
| Warranty | 5 Years |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
LEXAR 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260-PIN | CL-22 | 10 Years Warranty | LD4AS032G-B3200GSST
SKU:
FGINWZR99HBV
Out of stock
Original price was: ₹39,999.00.₹21,999.00Current price is: ₹21,999.00. Inc. tax (₹18,643.22Exc. Tax)
| Weight | 0.007 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.9 × 3 × 0.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4AS032G-B3200GSST |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 32GB DDR5 5600MHz SO-DIMM | 262-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5S32G56C46ST-BGS
SKU:
FGINVZK16MDP
Out of stock
Original price was: ₹47,299.00.₹29,299.00Current price is: ₹29,299.00. Inc. tax (₹24,829.66Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.12 cm |
| Badges | New Launch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD5S32G56C46ST-BGS |
| Memory Type | DDR5 |
| CAS Latency | 46 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
| Memory Size | 32GB |
Lexar 32GB DDR5 5600MHz SO-DIMM 2x16GB 262-PIN CL-46 10 Years Warranty LD5S16G56C46ST-BGD
SKU:
FGINVB31I7TE
Out of stock
Original price was: ₹62,399.00.₹41,199.00Current price is: ₹41,199.00. Inc. tax (₹34,914.41Exc. Tax)
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3 × 1.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| CAS Latency | 46 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Memory Size | 32GB |
| Model | LD5S16G56C46ST-BGD |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 8GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | PIN-260 | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S08G32C22ST-HGN
SKU:
FGINL1R3K5OC
Out of stock
Original price was: ₹12,999.00.₹6,999.00Current price is: ₹6,999.00. Inc. tax (₹5,931.36Exc. Tax)
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Badges | New Launch |
| Model | LD4S08G32C22ST-HGN |
| Brand | LEXAR |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 8GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
LEXAR 8GB DDR5 5600MHz SODIMM | 262-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5S08G56C46ST-BGS
SKU:
FGINCC94AT3I
Out of stock
Original price was: ₹20,999.00.₹15,699.00Current price is: ₹15,699.00. Inc. tax (₹13,304.24Exc. Tax)
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.9 × 3.0 × 0.3 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | LD5S08G56C46ST-BGS |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| CAS Latency | 46 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Memory Size | 8GB |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Warranty | 10 Years |
Netac Basic 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260 PIN | CL-22 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N32SP-16
SKU:
FGINFEHO48IA
Out of stock
Original price was: ₹23,999.00.₹11,999.00Current price is: ₹11,999.00. Inc. tax (₹10,168.64Exc. Tax)
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.30 × 0.70 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Model | NTBSD4N32SP-16 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 22 |
Netac Basic 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM 260 PIN CL-22 Limited Lifetime Warranty NTBSD4N32SP-32
SKU:
FGIN4FXPZ53J
Out of stock
Original price was: ₹35,999.00.₹23,999.00Current price is: ₹23,999.00. Inc. tax (₹20,338.14Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.12 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 32GB |
| CAS Latency | 22 |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Model | NTBSD4N32SP-32 |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 32GB DDR4 UDIMM | 3200MHz | 288 PIN | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-32
SKU:
FGIND7M39032
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00. Inc. tax (₹22,033.05Exc. Tax)
| Weight | 0.020 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3 × 0.335 cm |
| Brand | Netac |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Frequency | 3200MHz |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 16 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-32 |
Netac Basic 32GB DDR5 4800MHz SO-DIMM 262-Pin CL -40 Limited Lifetime Warranty NTBSD5N48SP-32
SKU:
FGINIQZ6NVS8
Out of stock
Original price was: ₹65,999.00.₹34,999.00Current price is: ₹34,999.00. Inc. tax (₹29,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.38 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| CAS Latency | 40 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD5N48SP-32 |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Size | 32GB |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 4GB DDR3 UDIMM | 1600MHz | 240 Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | (NTBSD3P16SP-04)
SKU:
FGINF7158004
Out of stock
Original price was: ₹2,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 0.1 × 3 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 240 Pin |
| Frequency | 1600MHz |
| Series | Netac Basic DDR3 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Model | NTBSD3P16SP-04 |
| Interface Type | 240 PIN UDIMM |
| CAS Latency | 11 |
Netac Basic 4GB DDR3L SODIMM | 1600MHz | 204-Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty (NTBSD3N16SP-04)
SKU:
FGINZ3JQ2YX5
Out of stock
Original price was: ₹1,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.76 × 3.17 × 0.3 cm |
| Brand | Netac |
| Frequency | 1600MHz |
| Form Factor | 204-Pin SODIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR3 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 204-PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD3N16SP-04 |
| Series | Netac Basic DDR3 SODIMM |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives















