Showing 55–72 of 96 results
Lexar 256GB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1800MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | 1400MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXG4256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSLD2IFN1
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXG4256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB Professional SILVER CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1750MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXS4256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7HP4K3D8
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXS4256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card U3, V30, A2, C10 – Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 150MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL256G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINF56IDLY9
Lexar 2TB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL002T-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC001
Lexar 2TB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1800MB/s Read & 1650MB/s Write | 1400MB/s Sustained | PCIe 4.0 | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXG4002T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINCISTVYSZ
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXG4002T-RNENG |
| Storage | 2TB |
Lexar 2TB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3600MB/s Read & 3300MB/s Write | PCIe Gen 4 | 3000MB/s Sustained | Limited Lifetime Warranty | LCXEXP4002T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXV76QGX1
| Weight | 0.0078 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXP4002T-RNENG |
| Storage | 2TB |
Lexar 2TB Professional SILVER CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1750MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXS4002T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDWRIJTOF
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXS4002T-RNENG |
| Storage | 2TB |
Lexar 320GB Professional GOLD CFexpress 2.0 Type A Card | Up to 900MB/s Read & 800MB/s Write | PCIe 3.0×2 | 700MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAGOLD320G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN4279UZ9
| Brand | LEXAR |
|---|---|
| Model | LCAGOLD320G-RNENG |
| Storage | 320GB |
Lexar 32GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 100MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL032G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZCDS1
Lexar 32GB High-Endurance microSDHC/microSDXC™ UHS-I Card | C10 V30 A1 U3 ,up to 100MB/s read, up to 30MB/s write ,2Year Limited Warranty | LMSHGED032G-BCNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVGS91379
Lexar 512GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A2 U3– includes Adapter, upto 100MB/s Read & 70MB/s Write, 10 Year Limited Warranty (LSDMI512BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5DN7GSK6
Lexar 512GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL512G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6X2JLBH1
Lexar 512GB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMSP512G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5GHL8U83
Lexar 512GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL512G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC512
Lexar 512GB Professional 1800x GOLD Series SDXC UHS-II | A2 V60 U3 C10, upto 280MB/s read & 205MB/s write, Limited Lifetime Warranty | LSD1800512G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDHYLVAVU
Lexar 512GB Professional 2000x SDXC UHS-II Card V90 U3 C10 | Up to 300MB/s Read & 260MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSD2000512G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINESB98IM4
| Weight | 0.002 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSD2000512G-RNNNG |
| Storage | 512GB |
Lexar 512GB Professional CFexpress Type B SILVER Card | Up to 1750MB/s Read & 1300MB/s Write | 10 Years Limited Warranty | LCXEXSL512G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN41PAXPE9
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXSL512G-RNENG |
| Storage | 512GB |
Lexar 512GB Professional DIAMOND CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3700MB/s Read & 3400MB/s Write | PCIe 4.0 | 3200MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCXEXD4512G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6TKA4M3U
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 2.96 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXD4512G-RNENG |
| Storage | 512GB |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















