Showing 37–54 of 87 results
Lexar NS100 2TB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-2TRB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Warranty | 3 Years |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-2TRB |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 2TB |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Lexar NS100 512GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-512RB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-512RB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar SL200 1TB Portable SSD | USB 3.1 | Upto 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Years Limited Warranty | LSL200X001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ92V5PQ9
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL200X001T-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Storage | 1TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Lexar SL200 |
| Use Case | Portable SSD |
Lexar SL200 2TB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty | LSL200X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSB183G9F
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X002T-RNNNG |
| Series | Lexar SL200 |
Lexar SL200 512GB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL200X512G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZNR28327
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 512GB |
| Series | Lexar SL200 |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X512G-RNNNG |
Lexar SL300 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2 | 1050MB/s Read and 1000MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL300002T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2CBS4W25
| Weight | 0.042 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.06 × 5.0 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL300002T-RNBNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen 2 |
| Series | Sl300 |
Lexar SL500 1TB Portable SSD with Magnetic Set | 2000MB/s USB 3.2 Gen 2×2 | 5 YEARS WARRANTY | LSL500M001T-RNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINE14219OC
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | Lexar SL500 |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 5 Years |
Lexar SL500 4TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | read up to 2000MB/s & write upto 1800MB/s | 5 Years Limited Warranty (LSL500X004T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK3QIBCL7
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar SL500 |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
| Drive Type | Portable SSD |
Lexar SL500 512GB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to Read 2000MB/s & Write 1800MB/s | 5 Year Limited Warranty (LSL500X512G-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3N1X5FK1
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 512GB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | LSL500X512G-RNBNG |
| Series | Lexar SL500 |
Lexar TouchLock 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X001T-RNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN74T7A99U
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Lexar TouchLock 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X002T-RNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINE112D7Y9
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 2TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Lexar TouchLock 512GB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X512G-RNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4VY6K555
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 512GB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Netac N535N 120GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty | (NT01N535N-120G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9IIAE
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-120G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 128GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-128G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I128
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-128G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 240GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-240G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I240
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 240GB |
| Series | Netac N535N |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N535N-240G-N8X |
Netac N535N 256GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-256G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I256
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac N535N |
| Model | NT01N535N-256G-N8X |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal SSD |
Netac N535N 2TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 545MB/s read & 500MB/s write | 3 Year Warranty (NT01N535N-002T-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I002
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 2TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-002T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535N 480GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-480G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I480
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-480G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives











