Showing 19–36 of 834 results
CP PLUS 4MP IP Bullet Camera CP-UNC-TA41L6C-Q | IR 60m, Built-in Mic, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN57C8M7V1
| Weight | 0.310 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.79 × 8.02 × 7.62 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA41L6C-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
CP PLUS 4MP IP Bullet Camera CP-UNC-TC41L5C-VMD-LQ | Dual Light, IR 50m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN5E3E2CON
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.85 × 9.07 × 9.07 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TC41L5C-VMD-LQ |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
| Badges | STQC Certified |
| Vision | Night Vision and Color |
| Audio | Built-in Mic |
| Motion Detection | Intelligent Motion Detection, Perimeter Protection |
| IP Rating | IP67 |
| Distance | 50m |
| MP | 4MP |
CP PLUS 4MP IP Dome Camera CP-UNC-DA41L3B-D-LQ | Dual Light, 2 Way Audio, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINWZYEW14G
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.09 × 10.99 × 10.99 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA41L3B-D-LQ |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
CP PLUS 4MP IP Dome Camera CP-UNC-DA41L3C-D-LQ | Dual Light, IP67, Built-in Mic, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN3EHDKR53
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.55 × 8.55 × 10.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA41L3C-D-LQ |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
CP PLUS 4MP IP Dome Camera CP-UNC-DA41L3C-D-Q | Built-In Mic, WDR, IR 30m, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN35TPC25K
| Weight | 0.25 kg |
|---|---|
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA41L3C-D-Q |
| Badges | 24Hr Dispatch, STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
CP PLUS 4MP IP Vandal Dome Camera CP-UNC-VC41L5C-VMD-LQ | Dual Light, IR 50m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINGX6A1633
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.99 × 10.99 × 8.10 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-VC41L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | STQC Certified |
| Vision | Night Vision and Color |
| IP Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Certification | STQC Certified |
| ONVIF Supported | ONVIF Profile S, G, T |
| MP | 4MP |
| Motion Detection | Intelligent Motion Detection, Perimeter Protection |
CP PLUS 4MP Outdoor Wi‑Fi PT Camera CP-Z43Q | Full‑Color Night Vision, Human Detection, Motion Tracking, IP65, Built‑in Siren, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINVU8QT1M2
| Weight | 0.377 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 11.0 × 14.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-Z43Q |
CP PLUS 6MP IP Dome Camera CP-UNC-DA61L3C-LQ | Dual Light, Built-in Mic, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6 mm)
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINH9F2Y7JP
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.9 × 8.55 × 8.55 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA61L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS 8 Channel NVR CP-UNR-4K4082-V4 | ONVIF | Up to 8MP | 2 SATA (20TB each) | H.265 Technology | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8V679FSE
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.3 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| SATA | 2 |
| Model | CP-UNR-4K4082-V4 |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP PLUS 8MP IP Dome Camera CP-UNC-DA81L3C-LQ | Dual Light, Built-in Mic, POE, IP67, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINK55HSHW4
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.9 × 10.9 × 8.55 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA81L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNC-TA61L3C-LQ 6MP Dual Light IP Bullet Camera | Built-in Mic | IP67 (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4J66YJSR
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.86 × 7.00 × 6.83 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA61L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNC-TA81L3C-LQ 8MP IP Bullet Camera | Built-in Mic, IP67, STQC Approved (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN71QELSLR
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.21 × 7.01 × 7.01 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA81L3C |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP Plus CP-UNR-108F1-P8 | 8 Channel Network Video Recorder with 8 PoE Port
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN96JP4966
| Weight | 0.84 kg |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 4.76 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| Model | CP-UNR-108F1-P8 |
| SATA | 1 |
CP Plus CP-UNR-208F2-I2 | 8 Channel AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN6IG7E5W9
| Weight | 1.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.43 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| Model | CP-UNR-208F2-I2 |
| SATA | 2 |
CP Plus CP-UNR-216F2-I2 | 16 Channel AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINK6AJ5PEP
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Channel | 16 |
| SATA | 2 |
| Model | CP-UNR-216F2-I2 |
CP Plus CP-UNR-4K2082-V2 | 8 Channel 4K Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8M63787U
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.5 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| SATA | 2 |
| Model | CP-UNR-4K2082-V2 |
CP Plus CP-UNR-4K2082-V3 | 8 Channel 4K Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN5L1PNOOL
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 27.5 × 5.5 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| Model | CP-UNR-4K2082-V3 |
| SATA | 2 |
CP PLUS CP-UNR-4K2162-V3 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 12MP | 2 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINKA31FV7A
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.3 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K2162-V3 |
| SATA | 2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives








