Showing 451–468 of 469 results
Ubiquiti UVC-G5-Dome-Ultra 2K HD PoE Camera With Night Vision
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN566V389K
| Weight | 0.175 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.36 × 6.82 cm |
| Brand | Ubiquiti |
| Model | UVC-G5-Dome-Ultra |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Ubiquiti UVC-G5-Flex G5 Flex UniFi Protect In-built Audio
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK3R9N72D
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Brand | Ubiquiti |
| Model | UVC-G5-Flex |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Ubiquiti UVC-G5-Turret-Ultra Compact, Tamper-Resistant, Weatherproof 2K HD PoE Camera
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIND7NAN93E
| Weight | 0.330 kg |
|---|---|
| Dimensions | 9.0 × 7.12 cm |
| Brand | Ubiquiti |
| Model | UVC G5 Turret Ultra |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple 1TB | WD11PURZ – Surveillance Hard Drive | Cache Size- 64MB, SATA, upto 110MB/s
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFG15MMP1
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 1TB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
WD Purple Pro 10TB | WD101PURP – Surveillance Hard Drive | Cache-256MB, 7200RPM, 3.5” SATA 6Gb/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6A1N9A19
WD Purple Pro 12TB | WD121PURP | Cache Size 256MB | Surveillance Hard Drive 3.5inch | SATA 6GB/s, transfer up to @245MB/s, RPM@7200
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINX8CNYU4A
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Purple Pro 12TB | WD122PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXRK2U6MK
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Purple Pro 14TB | WD142PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHES8AFD2
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 14TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Purple Pro 18TB | WD181PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM,3.5inch, SATA 6Gb/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN77QQ41GU
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Purple Pro 22TB | WD221PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFV6Z6CRV
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Storage | 22TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
WD Purple Pro 26TB | WD260PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINILV6QR8D
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 26TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
WD Ultrastar 12TB DC HC520 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 273MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (HUH721212ALE604/0F30146)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1381QQ75
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Series | UltraStar |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 12TB |
WD Ultrastar 14TB DC HC530 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F31284/WUH721414ALE64)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINP5JJVTE8
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 14TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 18TB DC HC550 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 269MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F38459/WUH721818ALE6L4)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN11M6DE3J
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 1TB DC HA210 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 128MB Cache, RPM@7200, Up to 200MB/s Transfer Speed | 5 Year Limited Warranty (HUS722T1TALA604)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7111XU24
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 128MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 1TB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Series | UltraStar |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
WD Ultrastar 2TB DC HA210 | Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 128MB Cache, RPM@7200, Up to 200MB/s Transfer Speed, 5 Year Warranty (HUS722T2TALA604)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2X2G718O
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 2TB |
| Series | UltraStar |
| Cache Size | 128MB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 4TB DC HC310 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5 Year Warranty (HUS726T4TALE6L4)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEV5TM5QJ
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.4 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | UltraStar |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 4TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
WD Ultrastar 6TB DC HC310 | Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5 Year Warranty (HUS726T6TALE6L4/0B36039)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINYONR1N82
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Storage | 6TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives














