Showing 73–90 of 800 results
Seagate SkyHawk 6TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, Cache-256MB, 5700RPM, 3Y Warranty | ST6000VX009
Rated 0 out of 5
In stock
₹27,799.00 Inc. tax (₹23,558.47Exc. Tax)
SKU:
FGING8ANODDZ
| Brand | Seagate |
|---|---|
| Storage | 6TB |
| Model | ST6000VX009 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 5700 RPM |
| Series | Skyhawk |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
Seagate SkyHawk AI 10TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, Cache-256MB, 5Y Warranty | ST10000VE001
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINM4QD3DI8
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Storage | 10TB |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Model | ST10000VE001 |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk AI |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 5 Years |
Seagate SkyHawk AI 8TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, Cache-256MB, 7200RPM, 5Y Warranty | ST8000VE001
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2HUHM5X2
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST8000VE001 |
| Storage | 8TB |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Skyhawk AI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Synology CMA-01 | Cable Management Arm for Synology Rackmount Servers
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1JT1AHCJ
| Model | Synology CMA-01 |
|---|---|
| Brand | Synology |
Synology DS124 1-Bay NAS Storage | Personal Cloud, Backup & Surveillance Solution for Home & Small Office
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINECH2RG52
| Model | Synology DS124 |
|---|---|
| Brand | Synology |
Synology DS1525+ 5-Bay NAS Storage | Private Cloud, Backup & Surveillance Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN56RH7GMF
Synology DS1621+ 6-Bay NAS Storage | Business Data Management, Backup & Virtualization Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN6U534BK6
Synology DS1823xs+ 8-Bay NAS Storage | Enterprise Performance, Backup & Virtualization Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN81IYL11G
| Meter | Synology DS1823xs+ |
|---|---|
| Brand | Synology |
Synology DS1825+ 8-Bay NAS Storage | High-Capacity Business Storage, Backup & Virtualization Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN3669ZNTF
Synology DS223 2-Bay NAS Storage | Personal Cloud, Backup & Surveillance Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINAP231FL9
Synology DS225+ 2-Bay NAS Storage | High-Speed Private Cloud, Backup & Surveillance Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINLO7E6JBV
Synology DS2422+ 12-Bay NAS Storage | Enterprise Data Management, Backup & Virtualization Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINSAM35M11
Synology DS3622xs+ 12-Bay NAS Storage | Enterprise Mass Storage, Backup & Virtualization Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8GG1KZRW
| Model | Synology DS3622xs+ |
|---|---|
| Brand | Synology |
Synology DS423 4-Bay NAS Storage | Private Cloud, Backup & Surveillance Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN6U9I67V8
Synology DS425+ 4-Bay NAS Storage | High-Speed Private Cloud, Backup & Collaboration Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN49L5E4BN
Synology DS725+ 2-Bay NAS Storage | Expandable Private Cloud, Backup & Business Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINYJW9A78B
Synology DS925+ 4-Bay NAS Storage | High-Performance Private Cloud, Backup & Enterprise Collaboration Solution
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINGUFAZ7OG
Synology E10G18-T1 | Single-Port 10GbE RJ-45 PCIe Network Adapter
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINCB9SQ38P
| Model | Synology E10G18-T1 |
|---|---|
| Brand | Synology |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives
















