Showing 109–126 of 269 results
Seagate SkyHawk AI ST12000VE0008 | 12 TB Cache Size-256MB | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, transfer upto 270MB/s – Surveillance Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINKG7G315G
| Weight | 0.690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Storage | 12TB |
| Model | ST12000VE0008 |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate SkyHawk AI ST18000VE002 18TB | Cache Size-512MB | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, transfer upto 270MB/s – Surveillance Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINNSX5W917
| Weight | 0.670 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Model | ST18000VE002 |
| Brand | Seagate |
| Storage | 18TB |
| Cache Size | 512MB |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
Seagate ST1000VN008 – 1TB Surveillance HDD | 5400RPM | 180MB/s Read/Write | 3.5″ | SATA/NAS Compatible | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5Y478T85
| Weight | 0.415 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.6 × 10.1 × 2.02 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | Seagate ST1000VN008 |
Seagate ST3000VN006 – 3TB NAS HDD | 5400 RPM | Up to 202MB/s Read/Write | 3.5″ SATA Drive | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINF28WOB34
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.02 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | Seagate ST3000VN006 |
Seagate ST4000VN006 – 4TB NAS HDD | 5400 RPM | High-Speed Read/Write | 3.5″ SATA Drive | Reliable NAS-Optimized Performance | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINO2FOW97Q
| Weight | 0.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.69 × 10.18 × 2.02 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST4000VN006 |
TOSHIBA 10TB MG09ACA10TE 3.5″ SATA 7200 RPM HARD DRIVE | MG09 Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINII79H699
| Weight | 0.755 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA10TE |
| Storage | 10TB |
TOSHIBA 10TB MG10SDA10TE | Cache Size- 512MB | 3.5″ SAS, 7200 RPM HARD DRIVE | MG10-D Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1Y62283I
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG10 |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
Toshiba 10TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG11AAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN724V8C83
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 10TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
Toshiba 10TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG71AAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN724V8010
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 10TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | HDWG71AAZSTA |
Toshiba 10TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG71AAZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINR6C89922
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG71AAZSTB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 PRO |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 10TB |
Toshiba 12TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-256MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG21CAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN118HYHE1
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Drive Type | NAS HDD |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | HDWG21CAZSTA |
Toshiba 12TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG51CAZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN84CEDM9B
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Form Factor | 3.5inch |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 PRO |
TOSHIBA 14TB MG07ACA14TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 256MB , 7200RPM, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG07ACA Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6MZ9U2Z9
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG07ACA14TE |
| Storage | 14TB |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG07 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
Toshiba 14TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-256MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG51EAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINMF4ER5TK
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG51EAZSTA |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 14TB |
TOSHIBA 16TB MG09ACA16TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG09 Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN4L64S73
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA16TE |
| Storage | 16TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | MG09 |
| Interface Type | SATA |
Toshiba 16TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG31GAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINMF4ER016
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG31GAZSTA |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 16TB |
Toshiba 16TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG51GAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINKLO9TX3Q
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 16TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | NAS HDD |
| Cache Size | 512MB |
| Model | HDWG51GAZSTA |
Toshiba 16TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG51GAZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1M2QGNYV
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Use Case | NAS/RAID |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 16TB |
| Series | Toshiba N300 PRO |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives









