Lexar 128GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 210MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL128G-RNNNG
SKU:
FGIN571R4EHX
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMGL128G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Series | Lexar ARMOR GOLD |
| Interface Type | UHS- II |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 128GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 128GB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Lifetime Warranty | LSDAMSP128G-RNNNG
SKU:
FGINDXE69928
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMSP128G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Armour Silver Pro |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 128GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 128GB Professional 2000x SDXC UHS-II Card V90 U3 C10 | Up to 300MB/s Read & 260MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSD2000128G-BNNNG
SKU:
FGINJ3QFGC79
Out of stock
| Weight | 0.002 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSD2000128G-BNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Professional 2000x |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 128GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V90 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 1TB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL001T-RNNNG
SKU:
FGINYSLF3864
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMGL001T-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar ARMOR GOLD |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 1TB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 1TB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMSP001T-RNNNG
SKU:
FGINEO6A33GQ
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMSP001T-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Armour Silver Pro |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 1TB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 256GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL256G-RNNNG
SKU:
FGIN82WCCT4M
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMGL256G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar ARMOR GOLD |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 256GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 256GB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Lifetime Warranty | LSDAMSP256G-RNNNG
SKU:
FGIN6DCYG3CM
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMSP256G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Armour Silver Pro |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 256GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 256GB Professional 2000x SDXC UHS-II Card V90 U3 C10 | Up to 300MB/s Read & 260MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSD2000256G-BNNNG
SKU:
FGINU4993Y62
Out of stock
| Weight | 0.002 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSD2000256G-BNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Professional 2000x |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 256GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V90 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 512GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL512G-RNNNG
SKU:
FGIN6X2JLBH1
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMGL512G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar ARMOR GOLD |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 512GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 512GB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMSP512G-RNNNG
SKU:
FGIN5GHL8U83
Out of stock
| Weight | 0.0056 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSDAMSP512G-RNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Series | Lexar Armour Silver Pro |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Speed Class | Class 10 |
| Storage | 512GB |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V60 |
| Warranty | Lifetime |
Lexar 64GB Professional 2000x SDXC UHS-II V90 | Up to 300MB/s Read | 260MB/s Write | V90 | Lifetime Warranty | LSD2000064G-BNNNG
SKU:
FGIN45YD9A4P
Out of stock
| Weight | 0.002 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.2 × 2.4 × 0.21 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSD2000064G-BNNNG |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | SDXC |
| Interface Type | UHS- II |
| Series | Lexar Professional 2000x |
| Storage | 64GB |
| Speed Class | Class 10 |
| UHS Class | U3 |
| Use Case | Photography/Videography |
| Video Class | V90 |
| Warranty | Lifetime |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives







