Cisco Catalyst C1200-48P-4X 48-Port PoE+ Gigabit Managed Switch – Powerful Enterprise-Grade Performance with 4x 10G SFP+ Uplinks
SKU:
FGIN6LIULBEU
In stock
Original price was: ₹213,799.00.₹106,899.00Current price is: ₹106,899.00. Inc. tax (₹90,592.37Exc. Tax)
| Weight | 5.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1200-48P-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-24FP-4G Managed PoE+ Gigabit Switch – Powerful Enterprise-Grade Performance with 24 Ports & 4x Gigabit Uplink
SKU:
FGIN46IN65W3
In stock
Original price was: ₹209,438.00.₹104,719.00Current price is: ₹104,719.00. Inc. tax (₹88,744.92Exc. Tax)
| Weight | 4.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 44.43 × 4.394 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24FP-4G |
Cisco Catalyst C1300-24FP-4X 24-Port Full PoE+ Managed Switch | Ultimate Power & Performance Solution | 4 x 10G SFP+ Uplinks, Layer 3 Routing, Advanced Security
SKU:
FGINRZ2R3P8D
In stock
Original price was: ₹245,599.00.₹122,799.00Current price is: ₹122,799.00. Inc. tax (₹104,066.95Exc. Tax)
| Weight | 4.92 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24FP-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-24P-4G Managed PoE+ Switch – Ultimate High-Performance Connectivity, 24-Port Gigabit with 4x SFP Uplinks, Enterprise Security & Energy Efficiency
SKU:
FGINJ29UZO4U
In stock
Original price was: ₹90,000.00.₹49,999.00Current price is: ₹49,999.00. Inc. tax (₹42,372.03Exc. Tax)
| Weight | 3.53 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.9 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24P-4G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-24P-4X 24-Port PoE+ Managed Switch | High-Performance Enterprise Networking Powerhouse | 4 x 10G SFP+ Uplinks, Advanced Security & Scalability
SKU:
FGINVAC1V6U2
In stock
Original price was: ₹211,399.00.₹105,699.00Current price is: ₹105,699.00. Inc. tax (₹89,575.42Exc. Tax)
| Weight | 3.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29.9 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24P-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-24T-4G Powerful High-Speed 24-Port Gigabit Ethernet Switch with 4x 1G SFP Uplinks
SKU:
FGIN7IJFJRL1
In stock
Original price was: ₹70,799.00.₹36,499.00Current price is: ₹36,499.00. Inc. tax (₹30,931.36Exc. Tax)
| Weight | 2.63 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.45 × 24 × 4.394 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24T-4G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-24T-4X Powerful 24-Port Gigabit Managed Switch with 4x 10G Uplink Ports – Enterprise-Grade Performance & Reliability
SKU:
FGINT76926AQ
In stock
Original price was: ₹160,799.00.₹80,399.00Current price is: ₹80,399.00. Inc. tax (₹68,134.75Exc. Tax)
| Weight | 3.14 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-24T-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-48FP-4X Managed Gigabit Ethernet Switch | Powerful 48-Port Full PoE + 4x 10G SFP+ Uplink | Enterprise-Grade Network Performance and Reliability
SKU:
FGIN5VAF85U3
In stock
Original price was: ₹358,599.00.₹179,299.00Current price is: ₹179,299.00. Inc. tax (₹151,948.31Exc. Tax)
| Weight | 5.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-48FP-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-48P-4G Enterprise-Grade 48-Port Gigabit PoE+ Switch with 4x 1G SFP Uplinks – Ultimate High-Power Network Solution
SKU:
FGINLM89D293
In stock
Original price was: ₹119,999.00.₹60,249.00Current price is: ₹60,249.00. Inc. tax (₹51,058.47Exc. Tax)
| Weight | 5.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35.0 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-48P-4G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-48P-4X Managed 48-Port Gigabit PoE+ Switch with 4 x 10G SFP+ Uplinks — Ultimate Performance and Robust Power Budget (375W) for Scalable, Secure, and Efficient SMB Networks
SKU:
FGIN8K32115V
In stock
Original price was: ₹274,919.00.₹137,459.00Current price is: ₹137,459.00. Inc. tax (₹116,490.68Exc. Tax)
| Weight | 6.37 kg |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-48P-4X |
Cisco Catalyst C1300-48T-4G Powerful High-Density 48-Port Gigabit Ethernet Switch with 4x 1G SFP Uplinks
SKU:
FGING1QV1N4N
In stock
Original price was: ₹74,599.00.₹47,669.00Current price is: ₹47,669.00. Inc. tax (₹40,397.46Exc. Tax)
| Weight | 3.95 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.8 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-48T-4G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-48T-4X 48-Port Gigabit Managed Switch | Unmatched Network Power & Reliability | 4 x 10G SFP+ Uplinks, Layer 3 Capabilities & Advanced Security
SKU:
FGINCJ3NXRQK
In stock
Original price was: ₹243,599.00.₹121,799.00Current price is: ₹121,799.00. Inc. tax (₹103,219.49Exc. Tax)
| Weight | 4.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.8 × 44.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-48T-4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-8P-E-2G Powerful Gigabit PoE+ Managed Switch with Dual 2G Uplinks
SKU:
FGIN7H13ACYF
In stock
Original price was: ₹65,999.00.₹32,999.00Current price is: ₹32,999.00. Inc. tax (₹27,965.25Exc. Tax)
| Weight | 1.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 26.8 × 18.5 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-8P-E-2G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C1300-8T-E-2G 8-Port Gigabit Managed Switch – Powerful Performance with 2x 1G SFP Combo Uplinks
SKU:
FGIN1LNFU5ED
In stock
Original price was: ₹55,979.00.₹27,989.00Current price is: ₹27,989.00. Inc. tax (₹23,719.49Exc. Tax)
| Weight | 1.39 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 26.8 × 4.4 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C1300-8T-E-2G |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Cisco Catalyst C9200L-24P-4G-E 24-Port Full PoE+ Managed Switch with 4x 1G Uplinks – Ultimate Scalability & Resilient Network Performance
SKU:
FGINQK7MEIFA
In stock
Original price was: ₹199,999.00.₹127,999.00Current price is: ₹127,999.00. Inc. tax (₹108,473.73Exc. Tax)
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.45 × 44.45 × 4.45 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C9200L-24P-4G-E |
Cisco Catalyst C9200L-24T-4G-E Layer 3 Managed Switch with 24 Gigabit Ethernet Ports & 4x 1G SFP Uplinks – Reliable Scalability & Advanced Security
SKU:
FGIN46YNVL5E
In stock
Original price was: ₹157,999.00.₹102,999.00Current price is: ₹102,999.00. Inc. tax (₹87,287.29Exc. Tax)
| Weight | 3.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.5 × 44.5 × 4.45 cm |
| Brand | Cisco |
| Model | C9200L-24T-4G-E |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives
















