Showing 19–36 of 55 results
Corsair VENGEANCE 8GB DDR4 3200MHz SODIMM | CL22, JEDEC, 2 Years Limited Warranty | CMSX8GX4M1A3200C22
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINBGL4WCX8
Crucial 8GB DDR4 3200MHz SODIMM RAM | Classic Series | CAS Latency-22, 260 PIN, 3Years Limited Warranty | CT8G4SFRA32A
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJFCB6482
Lexar 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz SO-DIMM | CL-22 | 260-Pin | 10 Years Warranty | LD4S08G32C22ST-BGD
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINPW4167TM
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S08G32C22ST-BGD |
| Badges | New Launch |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260-PIN | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S16G32C22ST-HGN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN85U2SAJ2
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S16G32C22ST-HGN |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
Lexar 16GB DDR5 4800MHz UDIMM | 288-PIN | CL- 40 | 5 Years Warranty | LD5DU016G-B4800GSST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2QI1USWJ
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD5DU016G-B4800GSST |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Warranty | 5 Years |
Lexar 16GB DDR5 5600MHz UDIMM | 288-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5U16G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDR6OCLZ2
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Model | LD5U16G56C46ST-BGS |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 5600MHz |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Warranty | 10 Years |
| Memory Size | 16GB |
Lexar 32GB DDR4 3200MHz | 2x16GB | CL-22 | 260-Pin SODIMM | 10 Years Warranty | LD4S16G32C22ST-BGD
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVGB2ER6Z
| Dimensions | 6.96 × 3.00 cm |
|---|---|
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S16G32C22ST-BGD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 32GB DDR4 3200MHz Desktop RAM | 288 PIN | CL-22 | 10 Years Limited Warranty | LD4AU032G-B3200GSST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN9DTPOZS4
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.35 × 3.12 × 0.02 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 10 Years |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | LD4AU032G-B3200GSST |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 UDIMM |
Lexar 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260- PIN | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S32G32C22ST-HGN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN94N3TJA1
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S32G32C22ST-HGN |
| Badges | New Launch |
| Warranty | 5 Years |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
LEXAR 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260-PIN | CL-22 | 10 Years Warranty | LD4AS032G-B3200GSST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINWZR99HBV
| Weight | 0.007 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.9 × 3 × 0.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4AS032G-B3200GSST |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 32GB DDR5 5600MHz SO-DIMM | 262-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5S32G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVZK16MDP
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.12 cm |
| Badges | New Launch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD5S32G56C46ST-BGS |
| Memory Type | DDR5 |
| CAS Latency | 46 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
| Memory Size | 32GB |
Lexar 32GB DDR5 5600MHz SO-DIMM 2x16GB 262-PIN CL-46 10 Years Warranty LD5S16G56C46ST-BGD
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVB31I7TE
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3 × 1.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| CAS Latency | 46 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Memory Size | 32GB |
| Model | LD5S16G56C46ST-BGD |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 32GB DDR5 5600MHz UDIMM | 288-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5U32G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2YKBQK74
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Memory Type | DDR5 |
| Model | LD5U32G56C46ST-BGS |
| Warranty | 10 Years |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Frequency | 5600MHz |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| CAS Latency | 46 |
Lexar 8GB ARES RGB DDR4 3200MHz – Ideal for Desktop (Gaming) | 288 PIN UDIMM, 1.35V, Lifetime Warranty | LD4U08G32C16LA-RGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSYIJUXJK
| Weight | 0.030 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 4.3 × 0.79 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | Lifetime |
| Capacity | 8GB |
| Series | Lexar Ares RGB DDR4 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
Lexar 8GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | PIN-260 | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S08G32C22ST-HGN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINL1R3K5OC
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Badges | New Launch |
| Model | LD4S08G32C22ST-HGN |
| Brand | LEXAR |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 8GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
LEXAR 8GB DDR5 5600MHz SODIMM | 262-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5S08G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINCC94AT3I
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.9 × 3.0 × 0.3 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | LD5S08G56C46ST-BGS |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| CAS Latency | 46 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Memory Size | 8GB |
| Series | Lexar DDR5 SO-DIMM |
| Warranty | 10 Years |
LEXAR 8GB DDR5 5600MHz UDIMM | 288- PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5U08G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEC863P37
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3.1 × 0.4 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | LD5U08G56C46ST-BGS |
| Use Case | Gaming/Editing |
| CAS Latency | 46 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Frequency | 5600MHz |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Memory Size | 8GB |
| Warranty | 10 Years |
Netac Basic 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260 PIN | CL-22 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N32SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFEHO48IA
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.30 × 0.70 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Model | NTBSD4N32SP-16 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 22 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives














