Showing 37–54 of 91 results
WD_BLACK P10 Game Drive 4TB – USB 3.2 Gen 1 | Up to 130MB/s | Portable External HDD | 3-Year Warranty | WDBA3A0040BBK-WESN
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINS1F95MWY
| Weight | 0.23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.8 × 8.8 × 2.08 cm |
| Model | WDBA3A0040BBK-WESN |
| Brand | Western Digital |
Seagate Exos 7E10 2TB | SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | ST2000NM001B | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW32UDHO6
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 2TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Model | ST2000NM001B |
| Interface Type | SAS |
| Form Factor | 3.5inch |
Seagate Exos X22 22TB ST22000NM001 -Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM7200, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS9EGB26A
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | exos x22 |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 22TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Badges | PROJECT BASED |
Seagate Exos X24 12TB ST12000NM002H – Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM 7200, SATA 6Gb/s | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN415GJG36
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | ST12000NM002H |
| Series | exos x24 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
Seagate IronWolf ST10000VN000 – 10TB NAS HDD | 7200RPM | 210MB/s Transfer Speed | 3.5″ SATA | CMR NAS-Optimized Drive | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDKQX99NS
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.69 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST10000VN000 |
Seagate IronWolf ST14000VN0008 – 14TB NAS HDD | 7200RPM | 240MB/s Read/Write | 3.5-inch SATA | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6HFJ2X9S
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.69 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST14000VN0008 |
Seagate IronWolf ST16000VN001 – 16TB | 7200RPM | 240MB/s Read/Write | 3.5-inch SATA HDD | NAS-Optimized | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5F5PHVN4
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.69 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST16000VN001 |
Seagate SkyHawk 1TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, Cache-256MB, 5400RPM, 3Y Warranty | ST1000VX013
Rated 4.50 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU89ELVK6
| Weight | 0.415 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.02 × 10.16 × 14.69 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST1000VX013 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage | 1TB |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 3 Years |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
Seagate SkyHawk AI 12TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, 3.5”, Cache-256MB | 5Y Warranty | ST12000VE001
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINX4813DJ8
| Weight | 0.690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Model | ST12000VE001 |
| Storage | 12TB |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk AI |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 5 Years |
Seagate SkyHawk AI 16TB – Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, 3.5”, Cache-256MB, 5Y Warranty | ST16000VE004
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINAVFHHGIY
| Weight | 0.670 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Storage | 16TB |
| Model | ST16000VE004 |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
Seagate ST8000VN002 – 8TB NAS HDD | 5400RPM | 202MB/s Read/Write | 3.5mm SATA/NAS Drive | 3-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXD364E51
| Weight | 0.63 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.61 × 10.18 × 14.69 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST8000VN002 |
Toshiba 10TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG11AAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN724V8C83
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 10TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
Toshiba 10TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG71AAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN724V8010
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 10TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | HDWG71AAZSTA |
Toshiba 10TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG71AAZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINR6C89922
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG71AAZSTB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 PRO |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 10TB |
Toshiba 12TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-256MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG21CAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN118HYHE1
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Drive Type | NAS HDD |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | HDWG21CAZSTA |
Toshiba 12TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG51CAZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN84CEDM9B
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Form Factor | 3.5inch |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 PRO |
TOSHIBA 14TB MG07ACA14TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 256MB , 7200RPM, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG07ACA Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6MZ9U2Z9
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG07ACA14TE |
| Storage | 14TB |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG07 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
Toshiba 14TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-256MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG51EAZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINMF4ER5TK
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG51EAZSTA |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 14TB |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives








