Showing 73–90 of 91 results
Toshiba 8TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG780AZSTA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN9V2R54B7
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 8TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Model | HDWG780AZSTA |
Toshiba 8TB N300 NAS Hard Drive | SATA 6GB/s, Cache-512MB 7200RPM 3.5″ CMR Technology, 3 Year Warranty | HDWG780UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN9V2R5008
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 8TB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Model | HDWG780UZSVA |
Toshiba 8TB N300 Pro NAS Hard Drive | Cache-512MB 7200RPM 3.5′, CMR Technology, 5 Year Warranty | HDWG780AZSTB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINR6C89922
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.4 × 14.7 × 10.85 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWG780AZSTB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | NAS/RAID |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Toshiba N300 PRO |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | NAS HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 8TB |
Toshiba MG Series Capacity 2TB SAS MG04SCA20EE Enterprise Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFG9XEIXQ
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Model | MG04SCA20EE |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 2TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Cache Size | 128MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG04 |
| Interface Type | SAS |
| Form Factor | 3.5inch |
TOSHIBA S300 1TB | SATA 6Gb/s, 3.5”, RPM@5700, Cache- 64MB | HDWV110UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3LVJ5948
| Weight | 0.46 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 18 × 05 cm |
| Storage | 1TB |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWV110UZSVA |
| Cache Size | 64MB |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Spindle Speed (RPM) | 5700 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Series | S300 |
TOSHIBA S300 Pro 8TB – Surveillance Hard Drive | 3.5′ SATA 6Gb/s, RPM@7200, Cache-512MB | 5Y Warranty | HDWTA80UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU3823KUP
WD Purple 1TB | WD11PURZ – Surveillance Hard Drive | Cache Size- 64MB, SATA, upto 110MB/s
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFG15MMP1
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 1TB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
WD Purple Pro 12TB | WD122PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXRK2U6MK
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Purple Pro 14TB | WD142PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHES8AFD2
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 14TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Purple Pro 18TB | WD181PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size 512MB, 7200RPM,3.5inch, SATA 6Gb/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN77QQ41GU
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Purple Pro 22TB | WD221PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFV6Z6CRV
| Weight | 0.67 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Storage | 22TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
WD Purple Pro 26TB | WD260PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINILV6QR8D
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 26TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
WD Ultrastar 12TB DC HC520 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 273MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (HUH721212ALE604/0F30146)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1381QQ75
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Series | UltraStar |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 12TB |
WD Ultrastar 14TB DC HC530 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F31284/WUH721414ALE64)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINP5JJVTE8
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 14TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 18TB DC HC550 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 269MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F38459/WUH721818ALE6L4)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN11M6DE3J
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 1TB DC HA210 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 128MB Cache, RPM@7200, Up to 200MB/s Transfer Speed | 5 Year Limited Warranty (HUS722T1TALA604)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7111XU24
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 128MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 1TB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Series | UltraStar |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
WD Ultrastar 22TB DC HC570 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 292MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F48155/WUH722222ALE6L4)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS8TWUJ98
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 22TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
WD Ultrastar 2TB DC HA210 | Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 128MB Cache, RPM@7200, Up to 200MB/s Transfer Speed, 5 Year Warranty (HUS722T2TALA604)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2X2G718O
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 2TB |
| Series | UltraStar |
| Cache Size | 128MB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives











