Showing 37–54 of 54 results
Lexar SL500 512GB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to Read 2000MB/s & Write 1800MB/s | 5 Year Limited Warranty (LSL500X512G-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3N1X5FK1
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 512GB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | LSL500X512G-RNBNG |
| Series | Lexar SL500 |
Netac N535N 120GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty | (NT01N535N-120G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9IIAE
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-120G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 128GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-128G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I128
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-128G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 240GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-240G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I240
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 240GB |
| Series | Netac N535N |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N535N-240G-N8X |
Netac N535N 256GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-256G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I256
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac N535N |
| Model | NT01N535N-256G-N8X |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal SSD |
Netac N535N 2TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 545MB/s read & 500MB/s write | 3 Year Warranty (NT01N535N-002T-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I002
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 2TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-002T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535N 480GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-480G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I480
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-480G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 512GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-512G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I512
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 512GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-512G-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |
Netac N535S SATA III SSD | 240GB 2.5” Internal Drive for Desktop & Laptop
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4Z689OKJ
| Weight | 0.053 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Interface Type | SATA |
| Series | N535S |
| Storage | 240GB |
| Warranty | 5 Years |
Netac N930E PRO 128GB -M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 970MB/s read & 650MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-128G-E4X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3EWFZ92S
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Model | NT01N930E-128G-E4X |
Netac N930E PRO 1TB – M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 2130MB/s read & 1720MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-001T-E4X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3EWFZ92S
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 1TB |
| Series | Netac n930e Pro |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
Netac NV3000 1TB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3400MB/s Read & 2900MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-1T0-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINYNS1SJ2A
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-1T0-E4X |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
Netac NV3000 250GB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3100MB/s Read & 1400MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-250-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEOQ8T85E
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.3 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Storage | 250 GB |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
| Model | NT01NV3000-250-E4X |
| Use Case | Internal SSD |
Netac NV3000 500GB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3300MB/s Read & 2400MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-500-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3NX453MN
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-500-E4X |
| Storage | 500GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV3000 |
| Warranty | 5 Years |
Netac SA500 120GB | 2.5” SATA III 6Gb/s | Up to 500MB/s Read & 400MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-120-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79YP97
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-120-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac SA500 128GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 500MB/s Read & 400MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-128-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y128
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-128-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac SA500 |
Netac SA500 256GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-256-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y256
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 256GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-256-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac SA500 480GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-480-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y480
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Model | NT01SA500-480-S3X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives









