Showing 19–36 of 54 results
Lexar 2TB NQ100 2.5 SATA III SSD | Up to 550MB/s Read | 3-Year Warranty | LNQ100X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN34G7FZ22
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.985 × 0.7 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNQ100X002T-RNNNG |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NQ100 |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage | 2TB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar ARMOR 700 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to 2000MB/s Read & Write, 5 Year Limited Warranty (LAR700X002T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7JQ2JDUK
| Weight | 0.079 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.61 × 5.44 × 1.32 cm |
| Warranty | 5 Years |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Series | Lexar ARMOR 700 |
| Model | LAR700X002T-RNBNG |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 2TB |
Lexar Armor 700 4TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | upto 2000MB/s Read & Write | 5 Year Limited Warranty (LAR700X004T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN8XD48RR9
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.61 × 5.43 × 1.32 cm |
| Brand | LEXAR |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Model | LAR700X004T-RNBNG |
| Series | Lexar ARMOR 700 |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
Lexar NM620 2TB M.2 2280 PCIe Gen3x4 NVMe SSD | 3500MB/s Read & 3000MB/s Write | 5 Years Warranty | (LNM620X002T-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW2U6S446
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.225 cm |
| Model | Lexar NM620 2TB |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | LEXAR |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage Type | NVME SSD |
| Series | Lexar NM620 |
Lexar NM790 1TB PCIe Gen4x4 NVMe M.2 2280 | Up to Read 7400MB/s & Write 6500MB/s | 5 Years Warranty | LNM790X001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV9X9713U
| Weight | 0.006 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.245 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen4x4 |
| Model | LNM790X001T-RNNNG |
| Series | Lexar NM790 |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
Lexar NM790 2TB PCIe Gen4x4 NVMe M.2 2280 | Up to Read 7400MB/s & Write 6500MB/s | 3 Years Warranty | LNM790X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ6I9WUHZ
| Weight | 0.006 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.245 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen4x4 |
| Model | LNM790X002T-RNNNG |
| Series | Lexar NM790 |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 3 Years |
Lexar NM790 4TB PCIe Gen4x4 NVMe M.2 2280 Up to Read 7400MB/s & Write 6500MB/s 5 Years Warranty LNM790X004T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2TIG886S
| Weight | 0.006 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.245 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen4x4 |
| Model | LNM790X004T-RNNNG |
| Series | Lexar NM790 |
| Storage | 4TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
Lexar NM790 512GB PCIe Gen4x4 NVMe M.2 2280 | Up to Read 7200MB/s & Write 4400MB/s | 5 Years Warranty | LNM790X512G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4UY6FE5S
| Weight | 0.006 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.245 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen4x4 |
| Model | LNM790X512G-RNNNG |
| Series | Lexar NM790 |
| Storage | 512GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
Lexar NM790 8TB PCIe Gen4x4 NVMe M.2 2280 Up to Read 7000MB/s & Write 6200MB/s 5 Years Warranty LNM790X008T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN47Y7LOOB
| Weight | 0.0076 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.375 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen4x4 |
| Model | LNM790X008T-RNNNG |
| Series | Lexar NM790 |
| Storage | 8TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
Lexar NQ100 1TB SATA III 2.5 SSD | 7mm | Up to 550MB/s Read | 3-Year Limited Warranty | LNQ100X001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7SK1IYQ3
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNQ100X001T-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NQ100 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage | 1TB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar NS100 128GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-128RB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-128RB |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
Lexar NS100 2TB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-2TRB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Warranty | 3 Years |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-2TRB |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 2TB |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Lexar NS100 512GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-512RB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-512RB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar SL200 1TB Portable SSD | USB 3.1 | Upto 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Years Limited Warranty | LSL200X001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ92V5PQ9
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL200X001T-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Storage | 1TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Lexar SL200 |
| Use Case | Portable SSD |
Lexar SL200 2TB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty | LSL200X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSB183G9F
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X002T-RNNNG |
| Series | Lexar SL200 |
Lexar SL200 512GB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL200X512G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZNR28327
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 512GB |
| Series | Lexar SL200 |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X512G-RNNNG |
Lexar SL300 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2 | 1050MB/s Read and 1000MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL300002T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2CBS4W25
| Weight | 0.042 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.06 × 5.0 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL300002T-RNBNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen 2 |
| Series | Sl300 |
Lexar SL500 4TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | read up to 2000MB/s & write upto 1800MB/s | 5 Years Limited Warranty (LSL500X004T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK3QIBCL7
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar SL500 |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
| Drive Type | Portable SSD |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives
















