Showing 199–216 of 269 results
TOSHIBA S300 1TB | SATA 6Gb/s, 3.5”, RPM@5700, Cache- 64MB | HDWV110UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3LVJ5948
| Weight | 0.46 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 18 × 05 cm |
| Storage | 1TB |
| Brand | Toshiba |
| Model | HDWV110UZSVA |
| Cache Size | 64MB |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Spindle Speed (RPM) | 5700 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Series | S300 |
TOSHIBA S300 Pro 4TB 3.5′ SATA 7200 RPM Hard Drive | HDWTA40UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINC7VE9CI6
| Weight | 690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 147 × 101.85 × 26.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | HDWTA40UZSVA |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 4TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 5 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | S300 Pro |
TOSHIBA S300 Pro 8TB – Surveillance Hard Drive | 3.5′ SATA 6Gb/s, RPM@7200, Cache-512MB | 5Y Warranty | HDWTA80UZSVA
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU3823KUP
Ubiquiti Enterprise UACC-HDD-E-8TB 3.5″ HDD, 8TB Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINH26TCBO7
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.19 × 2.61 cm |
| Brand | Ubiquiti |
| Model | UACC-HDD-E-8TB |
Ubiquiti UNAS-2 – UniFi Network Attached Storage with Dual 3.5″ Bays, 2.5GbE Connectivity, USB-C Expansion & PoE++ Power
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN93INF21S
Ubiquiti UNAS-4 – UniFi 4-Bay Network Attached Storage with Dual NVMe Cache, 2.5 GbE Connectivity, USB-C Expansion & PoE+++ Power
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2IJ4VD13
| Weight | 2.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24.6 × 12.9 × 22.4 cm |
| Brand | Ubiquiti |
| Model | Ubiquiti UNAS-4 |
WD Black 10TB | WD102FZBX Ultimate Performance Gaming HDD – 7200 RPM, 512 MB Cache, SATA 6Gb/s, 5-Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINR76Y189F
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Storage | 10TB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | WD – Black |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA |
| Model | WD102FZBX |
WD Black 2TB | WD2003FZEX Powerful 7200 RPM SATA 6Gb/s 3.5-Inch High-Performance Gaming Hard Drive with 64MB Cache
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDDVGRZEL
| Weight | 0.60 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Drive Type | Internal HDD |
| Warranty | 2 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 2TB |
| Model | WD2003FZEX |
| Series | WD – Black |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Cache Size | 64MB |
WD Black 4TB | WD4006FZBX Ultimate Gaming Hard Drive with 4TB Capacity, 7200 RPM, 256MB Cache, SATA 6Gb/s
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINLBVS5875
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Model | WD4006FZBX |
| Storage | 4TB |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | WD – Black |
WD Black 500GB | WD5003AZEX Powerful 3.5-Inch 500GB Gaming HDD with 7200 RPM, 64MB Cache & SATA 6 Gb/s for High-Performance PCs
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDK384627
| Weight | 0.43 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 500GB |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Model | WD5003AZEX |
| Series | WD – Black |
| Warranty | 5 Years |
WD Black 6TB | WD6004FZBX Powerful 6TB 7200 RPM Gaming Hard Drive with StableTrac™ & Dynamic Cache Technology
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINI915VX57
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Model | WD6004FZBX |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | WD – Black |
| Storage | 6TB |
| Warranty | 5 Years |
WD Black 6TB | WD6004FZWX Powerful 7200RPM High-Performance Gaming HDD with 256MB Cache & StableTrac Technology
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINMNBQQSQ7
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Model | WD6004FZWX |
| Storage | 6TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | WD – Black |
WD Black 8TB | WD8002FZBX Ultra-Performance Gaming HDD with 256MB DRAM Cache, 7200 RPM & Ultimate PC Gaming Storage
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS1OW86W9
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Series | WD – Black |
| Interface Type | SATA |
| Storage | 8TB |
| Model | WD8002FZBX |
| Form Factor | 3.5inch |
| Warranty | 5 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Drive Type | Internal HDD |
WD BLACK 8TB | WD8002FZWX – Ultimate Power 3.5-Inch Gaming 7200RPM, Hard Drive,128MB Dynamic Cache
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6K3645S3
| Weight | 0.715 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 128MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 8TB |
| Model | WD8002FZWX |
| Warranty | 5 Years |
| Series | WD – Black |
WD Blue 10TB | WD100EAGZ Powerful 3.5-inch SATA 7200 RPM PC HDD, NoTouch Ramp Load Technology & 512MB Cache
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7E2OX36F
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Interface Type | SATA |
| Model | WD100EAGZ |
| Warranty | 2 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Storage | 10TB |
| Series | WD – Blue |
WD Blue 12TB | WD120EAGZ Powerful 3.5-inch SATA 6Gb/s PC Hard Drive with 7200 RPM, 512MB Cache
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61NRL88D
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | WD – Blue |
| Model | WD120EAGZ |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 2 Years |
WD Blue 1TB | WD10EARZ Powerful 3.5-inch SATA PC HDD with Reliable Everyday Computing, Low Power Consumption
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINT32OJKRF
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Drive Type | Internal HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | WD – Blue |
| Storage | 1TB |
| Warranty | 2 Years |
| Model | WD10EARZ |
WD Blue 1TB | WD10EZEX Powerful 3.5-inch SATA 7200 RPM Internal PC Hard Drive, 64MB Cache & Reliable CMR Technology
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHIX4BU61
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.1 × 2.6 cm |
| Brand | Western Digital |
| Drive Type | Internal HDD |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 2 Years |
| Storage | 1TB |
| Model | WD10EZEX |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Cache Size | 64MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | WD – Blue |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















