Showing 199–216 of 340 results
Lexar NS100 128GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-128RB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-128RB |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
Lexar NS100 2TB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-2TRB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Warranty | 3 Years |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-2TRB |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 2TB |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Lexar NS100 512GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-512RB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-512RB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 512GB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar PLAY 128GB microSDXC UHS-I C10 A2 V30 U3 | upto 205MB/s read & 140MB/s write ,5Y Limited Warranty ( LMSPLAY128G-BNSNG )
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN354I6S7N
Lexar Play 1TB microSDXC UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, Upto 205MB/s read & 140MB/s write | 5 Years Limited Warranty | LMSPLAY001T-BNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINF9S5QA3H
Lexar PLAY 256GB microSDXC UHS-I C10 A2 V30 U3 | upto 205MB/s read & 140MB/s write ,5Y Limited Warranty | LMSPLAY256G-BNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJSE2YCV9
Lexar Play 512GB microSDXC UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, Upto 205MB/s read & 140MB/s write | 5 Years Limited Warranty | LMSPLAY512G-BNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDBALI4NQ
Lexar PLAY PRO 1TB microSDXC™ Express Card UHS-ll, C10 A1 V60 U3, upto 900MB/s read & 600MB/s write, Limited Lifetime Warranty – For Nintendo Switch 2 & Gaming | LMSXPS0001T-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINCO9RISPL
Lexar PLAY PRO 256GB microSDXC™ Express Card UHS-ll, C10 A1 V60 U3, upto 900MB/s read & 600MB/s write, Limited Lifetime Warranty – For Nintendo Switch 2 & Gaming | LMSXPS0256G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7T1SX343
Lexar PLAY PRO 512GB microSDXC™ Express Card UHS-ll, C10 A1 V60 U3, upto 900MB/s read & 600MB/s write, Limited Lifetime Warranty – For Nintendo Switch 2 & Gaming | LMSXPS0512G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN355VRQ1F
Lexar SL200 1TB Portable SSD | USB 3.1 | Upto 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Years Limited Warranty | LSL200X001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ92V5PQ9
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL200X001T-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Storage | 1TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Lexar SL200 |
| Use Case | Portable SSD |
Lexar SL200 2TB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty | LSL200X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSB183G9F
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X002T-RNNNG |
| Series | Lexar SL200 |
Lexar SL200 512GB Portable SSD | USB 3.1 | Up to 550MB/s Read & 400MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL200X512G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZNR28327
| Weight | 0.0406 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.6 × 6.0 × 0.95 cm |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 512GB |
| Series | Lexar SL200 |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Interface Type | USB 3.1 |
| Model | LSL200X512G-RNNNG |
Lexar SL300 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2 | 1050MB/s Read and 1000MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL300002T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2CBS4W25
| Weight | 0.042 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.06 × 5.0 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL300002T-RNBNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD |
| Storage | 2TB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen 2 |
| Series | Sl300 |
Lexar SL500 1TB Portable SSD with Magnetic Set | 2000MB/s USB 3.2 Gen 2Ă—2 | 5 YEARS WARRANTY | LSL500M001T-RNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINE14219OC
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | Lexar SL500 |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 5 Years |
Lexar SL500 4TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2Ă—2 | read up to 2000MB/s & write upto 1800MB/s | 5 Years Limited Warranty (LSL500X004T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK3QIBCL7
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar SL500 |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
| Drive Type | Portable SSD |
Lexar SL500 512GB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2Ă—2 | Up to Read 2000MB/s & Write 1800MB/s | 5 Year Limited Warranty (LSL500X512G-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3N1X5FK1
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 512GB |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | LSL500X512G-RNBNG |
| Series | Lexar SL500 |
Lexar TouchLock 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X001T-RNSNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN74T7A99U
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













