Showing 253–270 of 340 results
Netac NV2000 256GB PCIe Gen 3×4 NVMe 1.3 M.2 2280 2500MB/s Read & 1000MB/s Write 5 Years Warranty NT01NV2000-256-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN227Z3Z78
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV2000-256-E4X |
| Storage | 256GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV2000 |
Netac NV2000 512GB PCIe Gen3x4 NVMe 1.3 M.2 2280 2500MB/s Read & 1950MB/s Write 5 Years Warranty NT01NV2000-512-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINGSYX8J9K
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV2000-512-E4X |
| Storage | 512GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV2000 |
| Warranty | 5 Years |
Netac NV3000 1TB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3400MB/s Read & 2900MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-1T0-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINYNS1SJ2A
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-1T0-E4X |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
Netac NV3000 250GB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3100MB/s Read & 1400MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-250-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEOQ8T85E
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.3 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Storage | 250 GB |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Netac NV3000 |
| Model | NT01NV3000-250-E4X |
| Use Case | Internal SSD |
Netac NV3000 500GB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3300MB/s Read & 2400MB/s Write 5-Year Limited Warranty NT01NV3000-500-E4X
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3NX453MN
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-500-E4X |
| Storage | 500GB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV3000 |
| Warranty | 5 Years |
Netac SA500 120GB | 2.5” SATA III 6Gb/s | Up to 500MB/s Read & 400MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-120-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79YP97
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-120-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac SA500 128GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 500MB/s Read & 400MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-128-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y128
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-128-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac SA500 |
Netac SA500 256GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-256-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y256
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 256GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-256-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac SA500 480GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-480-S3X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1E79Y480
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 480GB |
| Model | NT01SA500-480-S3X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Samsung EVO Plus 128GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6919Z8KC
Samsung EVO Plus 64GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGING21E5XD8
SanDisk 1TB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQXAV-1T00-IN6MS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZXK39O54
SanDisk 32GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A1, upto 100MB/s Read & 60MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAH-032G-GN6MN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN42G4QOS1
SanDisk 32GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 120MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUA4-032G-GN6MN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS6B3S64Q
Seagate Exos 7E10 2TB | SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | ST2000NM001B | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW32UDHO6
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 2TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Model | ST2000NM001B |
| Interface Type | SAS |
| Form Factor | 3.5inch |
Seagate Exos X18 18TB ST18000NM000J- Enterprise Hard Drive | SATA | Cache Size – 512MB, RPM 7200 | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJH382W2U
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos x18 |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate Exos X22 22TB ST22000NM001 -Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM7200, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS9EGB26A
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | exos x22 |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 22TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Badges | PROJECT BASED |
Seagate Exos X24 12TB ST12000NM002H – Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM 7200, SATA 6Gb/s | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN415GJG36
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | ST12000NM002H |
| Series | exos x24 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













