Lexar SL500 1TB Portable SSD with Magnetic Set | 2000MB/s USB 3.2 Gen 2Ă—2 | 5 YEARS WARRANTY | LSL500M001T-RNBNG
SKU:
FGINE14219OC
Out of stock
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Model | Lexar SL500 |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 5 Years |
Lexar TouchLock 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X001T-RNSNG
SKU:
FGIN74T7A99U
Out of stock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 1TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Lexar TouchLock 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X002T-RNSNG
SKU:
FGINE112D7Y9
Out of stock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 2TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Lexar TouchLock 512GB Portable SSD | USB 3.2 Gen 1 | Fingerprint Security | Up to 450MB/s READ | 3 YEARS LIMITED WARRANTY | LSL280X512G-RNSNG
SKU:
FGIN4VY6K555
Out of stock
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.3 × 0.7 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
| Model | Lexar Touchlock |
| Storage | 512GB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 3 Years |
Netac Basic 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260 PIN | CL-22 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N32SP-16
SKU:
FGINFEHO48IA
Out of stock
Original price was: ₹23,999.00.₹11,999.00Current price is: ₹11,999.00. Inc. tax (₹10,168.64Exc. Tax)
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.30 × 0.70 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Model | NTBSD4N32SP-16 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 22 |
Netac Basic 32GB DDR4 3200MHz SO-DIMM 260 PIN CL-22 Limited Lifetime Warranty NTBSD4N32SP-32
SKU:
FGIN4FXPZ53J
Out of stock
Original price was: ₹35,999.00.₹23,999.00Current price is: ₹23,999.00. Inc. tax (₹20,338.14Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.12 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Capacity | 32GB |
| CAS Latency | 22 |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Model | NTBSD4N32SP-32 |
| Memory Size | 32GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 32GB DDR4 UDIMM | 3200MHz | 288 PIN | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-32
SKU:
FGIND7M39032
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹25,999.00Current price is: ₹25,999.00. Inc. tax (₹22,033.05Exc. Tax)
| Weight | 0.020 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3 × 0.335 cm |
| Brand | Netac |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Frequency | 3200MHz |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 32GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 16 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-32 |
Netac Basic 32GB DDR5 4800MHz SO-DIMM 262-Pin CL -40 Limited Lifetime Warranty NTBSD5N48SP-32
SKU:
FGINIQZ6NVS8
Out of stock
Original price was: ₹65,999.00.₹34,999.00Current price is: ₹34,999.00. Inc. tax (₹29,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.38 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| CAS Latency | 40 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD5N48SP-32 |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Size | 32GB |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 4GB DDR3 UDIMM | 1600MHz | 240 Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | (NTBSD3P16SP-04)
SKU:
FGINF7158004
Out of stock
Original price was: ₹2,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 0.1 × 3 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 240 Pin |
| Frequency | 1600MHz |
| Series | Netac Basic DDR3 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Model | NTBSD3P16SP-04 |
| Interface Type | 240 PIN UDIMM |
| CAS Latency | 11 |
Netac Basic 4GB DDR3L SODIMM | 1600MHz | 204-Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty (NTBSD3N16SP-04)
SKU:
FGINZ3JQ2YX5
Out of stock
Original price was: ₹1,999.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.76 × 3.17 × 0.3 cm |
| Brand | Netac |
| Frequency | 1600MHz |
| Form Factor | 204-Pin SODIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR3 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 204-PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD3N16SP-04 |
| Series | Netac Basic DDR3 SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-16
SKU:
FGIN76R21U84
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹19,999.00Current price is: ₹19,999.00. Inc. tax (₹16,948.31Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-16
SKU:
FGIN66Y62CWY
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹19,999.00Current price is: ₹19,999.00. Inc. tax (₹16,948.31Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD4P26SP-16 |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-04
SKU:
FGIN4JSVZ535
Out of stock
Original price was: ₹9,999.00.₹5,499.00Current price is: ₹5,499.00. Inc. tax (₹4,660.17Exc. Tax)
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Size | 4GB |
| Model | NTBSD4N26SP-04 |
| Memory Type | DDR4 |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Frequency | 2666MHz |
| CAS Latency | 19 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-04
SKU:
FGINCCMMEIZ4
Out of stock
Original price was: ₹7,999.00.₹4,999.00Current price is: ₹4,999.00. Inc. tax (₹4,236.44Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 4GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-04 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-08
SKU:
FGINT322S498
Out of stock
Original price was: ₹19,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Warranty | Lifetime |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-08 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-08
SKU:
FGINI7BW6V1T
Out of stock
Original price was: ₹14,999.00.₹9,999.00Current price is: ₹9,999.00. Inc. tax (₹8,473.73Exc. Tax)
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-08 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 19 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















