Showing 73–90 of 340 results
Toshiba S300 4TB – Surveillance Hard Drive | SATA 6Gb/s, 3.5”, RPM@5400, Cache-128 MB | 3Y Warranty | HDWT840UZSVA
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8DQZSRM4
Toshiba S300 6TB – Surveillance Hard Drive | SATA6Gb/s, 3.5”, RPM@5400, Cache -256MB | 3Y Warranty | HDWT860UZSVA
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN6R4JNR4D
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 18 × 05 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 6TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | HDWT860UZSVA |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | S300 |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 3 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
TOSHIBA S300 Pro 10TB – Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 3.5′ SATA 6Gb/s, 7200RPM | 5Y Warranty | HDWTA1AUZSVA
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINOO1QBNMM
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 12 × 26 cm |
| Storage | 10TB |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Model | HDWTA1AUZSVA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | S300 Pro |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple 2TB | WD23PURZ -Surveillance Hard Drive | Cache-64MB, 5400RPM, 3.5”, SATA 6Gb/s | 3 Year Warranty
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINZIP21Z9Q
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Storage | 2TB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple 4TB | WD43PURZ –Surveillance Hard Drive | Cache-256MB, 5400RPM, 3.5”, SATA6Gb/s, 3Y Limited Warranty
Rated 3.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINREL7EW6H
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Cache Size | 256MB |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 4TB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Warranty | 3 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Interface Type | SATA |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple 6TB | WD64PURZ – Surveillance Hard Drive | Cache-256MB, RPM5400, 3.5”, SATA 6Gb/s| 3 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINHZH34OZ8
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.61 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 6TB |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 3 Years |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple Pro 10TB | WD102PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINW9JI69B1
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.71 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Purple & Purple Pro |
WD Purple Pro 24TB | WD240PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN31Z7FRN8
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 24TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
WD Purple Pro 8TB | WD8002PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-256MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINCP4T66WF
| Weight | 0.71 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Storage | 8TB |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 10TB DC HC330 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 273MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (0B42266/WUS721010ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4XW3I8UB
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Ultrastar 16TB DC HC550 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 262MB/s Transfer Speed | 5Year Limited Warranty (0F38462/WUH721816ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1K9289P4
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 16TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 20TB DC HC555 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 285MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0B48724/WUH722020CLE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINBLJQU497
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 20TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 22TB DC HC570 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 292MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0F48155/WUH722222ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINS8TWUJ98
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 22TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
WD Ultrastar 24TB DC HC580 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 298MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (WUH722424ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2TNHCXSP
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 24TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
WD_BLACK P10 Game Drive 4TB – USB 3.2 Gen 1 | Up to 130MB/s | Portable External HDD | 3-Year Warranty | WDBA3A0040BBK-WESN
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINS1F95MWY
| Weight | 0.23 kg |
|---|---|
| Dimensions | 11.8 × 8.8 × 2.08 cm |
| Model | WDBA3A0040BBK-WESN |
| Brand | Western Digital |
Corsair VENGEANCE 16GB DDR4 3200MHz SODIMM | CL22, JEDEC, 2 Years Limited Warranty | CMSX16GX4M1A3200C22
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINBGL4WCGH
Corsair VENGEANCE 8GB DDR4 3200MHz SODIMM | CL22, JEDEC, 2 Years Limited Warranty | CMSX8GX4M1A3200C22
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINBGL4WCX8
Crucial 8GB DDR4 3200MHz SODIMM RAM | Classic Series | CAS Latency-22, 260 PIN, 3Years Limited Warranty | CT8G4SFRA32A
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJFCB6482


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives









