Showing 109–126 of 340 results
Lexar 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260-PIN | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S16G32C22ST-HGN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN85U2SAJ2
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S16G32C22ST-HGN |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
Lexar 16GB DDR5 4800MHz UDIMM | 288-PIN | CL- 40 | 5 Years Warranty | LD5DU016G-B4800GSST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2QI1USWJ
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD5DU016G-B4800GSST |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Warranty | 5 Years |
Lexar 16GB DDR5 5600MHz UDIMM | 288-PIN | CL-46 | 10 Years Warranty | LD5U16G56C46ST-BGS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDR6OCLZ2
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Model | LD5U16G56C46ST-BGS |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 5600MHz |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Warranty | 10 Years |
| Memory Size | 16GB |
Lexar 16GB JumpDrive V40 | USB 2.0 Flash Drive – Compact and Reliable Pen Drive | LJDV40-16GAB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXE67B33T
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2 × 5.47 × 0.96 cm |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 16GB |
| Warranty | 2 Years |
| Model | Jumpdrive V40 |
Lexar 1TB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINYSLF3864
Lexar 1TB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMSP001T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEO6A33GQ
Lexar 1TB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL001T-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC001
Lexar 1TB Professional 1800x GOLD Series SDXC UHS-II | A2 V60 U3 C10, upto 280MB/s read & 205MB/s write, Limited Lifetime Warranty | LSD1800001T-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK79839G6
Lexar 1TB Professional DIAMOND CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3700MB/s Read & 3400MB/s Write | PCIe 4.0 | 3200MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCXEXDM001T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7JL9P599
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXDM001T-RNENG |
| Storage | 1TB |
Lexar 1TB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1800MB/s Read & 1650MB/s Write | 1400MB/s Sustained | PCIe 4.0 | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAGOLD001T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN85IZL7GA
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAGOLD001T-RNENG |
| Storage | 1TB |
Lexar 1TB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3600MB/s Read & 3300MB/s Write | PCIe Gen 4 | 3000MB/s Sustained | Limited Lifetime Warranty | LCXEXP4001T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN75LVQU5T
| Weight | 0.0078 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 2.96 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXP4001T-RNENG |
| Storage | 1TB |
Lexar 1TB Professional SILVER CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1750MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXS4001T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6WLL1U3V
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXS4001T-RNENG |
| Storage | 1TB |
Lexar 1TB Professional SILVER PLUS SDXC UHS-I Card | U3 V30 C10, 205MB/s Read & 150MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDSIPL001T-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN136A8XK3
Lexar 1TB Professional SILVER PRO SDXC UHS-II Card | V60 U3 C10, Up to 280MB/s Read &160MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDSIPR001T-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN52XO8P48
Lexar 1TB SILVER PLUS microSDXC™ UHS-I Card U3, V30, A2, C10 – Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 150MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL001T-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV1DRE2WU
Lexar 2-in-1 Multi-Card USB Reader | SD + microSD | USB 3.1 Gen 1 | Up to 312MB/s | UHS-II & UHS-I Support | Concurrent Transfers | Plug & Play | 2-Year Warranty | LRW450UB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN54J6Z8HN
| Weight | 0.0158 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.82 × 6.39 × 1.53 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LRW450UB |
Lexar 256GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A1 U3 – upto 100MB/s Read & 70MB/s Write, includes adapter, 10 Year Limited Warranty (LSDMI256BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2FUC4AJK
Lexar 256GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL256G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN82WCCT4M


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives
















