Showing 127–144 of 340 results
Lexar 1TB SILVER PLUS microSDXC™ UHS-I Card U3, V30, A2, C10 – Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 150MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL001T-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV1DRE2WU
Lexar 2-in-1 Multi-Card USB Reader | SD + microSD | USB 3.1 Gen 1 | Up to 312MB/s | UHS-II & UHS-I Support | Concurrent Transfers | Plug & Play | 2-Year Warranty | LRW450UB
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN54J6Z8HN
| Weight | 0.0158 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.82 × 6.39 × 1.53 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LRW450UB |
Lexar 256GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A1 U3 – upto 100MB/s Read & 70MB/s Write, includes adapter, 10 Year Limited Warranty (LSDMI256BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2FUC4AJK
Lexar 256GB ARMOR GOLD SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 205MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSDAMGL256G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN82WCCT4M
Lexar 256GB ARMOR SILVER PRO SDXC UHS-II Card V60 U3 C10 | Up to 280MB/s Read & 160MB/s Write | Lifetime Warranty | LSDAMSP256G-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6DCYG3CM
Lexar 256GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL256G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC256
LEXAR 256GB FINGERPRINT F35PRO | USB 3.2 GEN1 FLASH DRIVE, UP TO 400MB/S READ AND 350MB/S WRITE(LJDF35P256G-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV1YEV3RF
| Weight | 0.016 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.05 × 6 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 3 Years |
| Storage | 256GB |
| Series | Fingerprint F35 Pro |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
Lexar 256GB Professional 1800x GOLD Series SDXC UHS-II | A2 V60 U3 C10, upto 280MB/s read & 205MB/s write, Limited Lifetime Warranty | LSD1800256G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINGO6S8W6F
Lexar 256GB Professional 2000x SDXC UHS-II Card V90 U3 C10 | Up to 300MB/s Read & 260MB/s Write | Limited Lifetime Warranty | LSD2000256G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU4993Y62
Lexar 256GB Professional CFexpress 2.0 Type B GOLD Series Card | Up to 1750MB/s Read & 1500MB/s Write | PCIe 3.0×2 | Limited Lifetime Warranty | LCXEXPR256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINREQ57X3J
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.96 × 3.85 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXPR256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB Professional DIAMOND CFexpress 4.0 Type B Card | Up to 3700MB/s Read & 3400MB/s Write | PCIe 4.0 | 3200MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCXEXD4256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2SODD356
| Weight | 0.00765 kg |
|---|---|
| Dimensions | 3.85 × 2.96 × 0.38 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCXEXD4256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB Professional GOLD | microSDXC™ UHS-II Card | upto 280MB/s read & 180MB/s write, 10Years Limited Warranty | LMSGOLD256G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINXCOUCXIV
Lexar 256GB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1800MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | 1400MB/s Sustained | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXG4256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSLD2IFN1
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXG4256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB Professional SILVER CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1750MB/s Read & 1650MB/s Write | PCIe 4.0 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXS4256G-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7HP4K3D8
| Weight | 0.012 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXS4256G-RNENG |
| Storage | 256GB |
Lexar 256GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card U3, V30, A2, C10 – Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 150MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL256G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINF56IDLY9
Lexar 2TB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL002T-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC001
Lexar 2TB NQ100 2.5 SATA III SSD | Up to 550MB/s Read | 3-Year Warranty | LNQ100X002T-RNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN34G7FZ22
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.985 × 0.7 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNQ100X002T-RNNNG |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NQ100 |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage | 2TB |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar 2TB Professional GOLD CFexpress 4.0 Type A Card | Up to 1800MB/s Read & 1650MB/s Write | 1400MB/s Sustained | PCIe 4.0 | VPG400 | Limited Lifetime Warranty | LCAEXG4002T-RNENG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINCISTVYSZ
| Weight | 0.0025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.8 × 2.0 × 0.28 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LCAEXG4002T-RNENG |
| Storage | 2TB |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives

















