Showing 217–234 of 469 results
Lexar 512GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A2 U3– includes Adapter, upto 100MB/s Read & 70MB/s Write, 10 Year Limited Warranty (LSDMI512BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5DN7GSK6
Lexar 512GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL512G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC512
Lexar 512GB MicroSD Blue | MicroSDXC UHS Class 3 | 160 MB/s – Compatible Memory Card for Mobile & Camera | LMSBLUE512G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINPH2VA28T
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 1.5 × 0.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 10 Years |
| Storage | 512GB |
| Series | Lexar Blue MicroSD |
Lexar 64GB 633x microSDXC UHS-l Blue Series – Class 10 V30 A1 U3, upto 100MB/s Read & 45MB/s Write, 10 Year Limited Warranty (LMS0633064G-BNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7T66E799
Lexar 64GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 100MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL064G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC064
Lexar 64GB High-Endurance microSDHC/microSDXC™ UHS-I Card | C10 V30 A1 U3 ,up to 100MB/s read, up to 35MB/s write ,2Year Limited Warranty | LMSHGED064G-BCNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN7L81AJD
Lexar 64GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card -Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 100MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL064G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN2H8NYYJ
Lexar JumpDrive M400 32GB | USB 3.0 FLASH DRIVE | up to 130MB/s, High-Speed, Reliable Portable Storage | Model NO- LJDM400032G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1OCQQTXZ
| Weight | 0.004 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 1.6 × 0.6 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 32GB |
| Series | JumpDrive M400 |
| Interface Type | USB 3.0 |
Lexar JumpDrive M400 64GB | USB 3.0 FLASH DRIVE | up to 150MB/s, High-Speed, Reliable Portable Storage | Model NO- LJDM400064G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN8FZ9P2BJ
| Weight | 0.004 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.7 × 1.6 × 0.6 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 64GB |
| Series | JumpDrive M400 |
| Interface Type | USB 3.0 |
Lexar JumpDrive S60 16GB | USB Flash Drive – Fast, Secure, and Portable Storage | Model No- LJDS060016G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS6T7GVQY
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.004 × 5.47 × 0.96 cm |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 16GB |
| Warranty | 2 Years |
| Series | Jumpdrive S60 |
| Interface Type | USB 2.0 |
Lexar JumpDrive S60 64GB | USB Flash Drive – Fast, Secure, and Portable Storage | Model No- LJDS060064G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1LOV317D
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.004 × 5.47 × 0.96 cm |
| Brand | LEXAR |
| Series | Jumpdrive S60 |
| Warranty | 2 Years |
| Storage | 64GB |
| Interface Type | USB 2.0 |
Lexar JumpDrive S80 32GB | USB 3.1 Flash Drive | Upto 130MB/s Read. 2 Years Warranty | Model No-LJDS080032G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3J8LO7WF
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.65 × 2.06 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 2 Years |
| Storage | 32GB |
| Series | Jumpdrive S80 |
| Interface Type | USB 3.1 |
Lexar JumpDrive S80 64GB | USB 3.1 Flash Drive | Upto 150MB/s Read, 3 Years Warranty | Model No-LJDS080064G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN14T4291D
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.65 × 2.06 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 3 Years |
| Storage | 64GB |
| Series | Jumpdrive S80 |
| Interface Type | USB 3.1 |
Lexar JumpDrive V400 128GB | USB 3.2 Flash Drive | transfer upto 100MB/s, 5 Year Limited Warranty | Model No- LJDV400128G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN162X26SH
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.84 × 4.6 × 0.8 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 128GB |
| Series | JumpDrive V400 |
| Interface Type | USB 3.2 |
Lexar JumpDrive V400 32GB | USB 3.2 Flash Drive | transfer upto 100MB/s, 5 Year Limited Warranty | Model No- LJDV400032G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW3RHL11L
| Weight | 0.003 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.84 × 4.6 × 0.8 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 32GB |
| Interface Type | USB 3.2 |
| Series | JumpDrive V400 |
Lexar JumpDrive V400 64GB | USB 3.2 Flash Drive | transfer upto 100MB/s, 5 Year Limited Warranty | Model No- LJDV400064G-BNBNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW9E7Y384
| Weight | 0.003 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.84 × 4.6 × 0.8 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 64GB |
| Series | JumpDrive V400 |
| Interface Type | USB 3.2 |
Lexar NM620 1TB M.2 2280 PCIe Gen3x4 NVMe SSD | 3500MB/s Read & 3000MB/s Write | 5 Year Warranty | (LNM620X001T-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW2U6S446
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.225 cm |
| Model | Lexar NM620 1TB |
| Storage | 1TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | LEXAR |
| Storage Type | NVME SSD |
| Series | Lexar NM620 |
Lexar NM620 2TB M.2 2280 PCIe Gen3x4 NVMe SSD | 3500MB/s Read & 3000MB/s Write | 5 Years Warranty | (LNM620X002T-RNNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW2U6S446
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.225 cm |
| Model | Lexar NM620 2TB |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | LEXAR |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage Type | NVME SSD |
| Series | Lexar NM620 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives
















