Showing 235–252 of 469 results
Lexar NS100 1TB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-1TRB)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN61DR6H2J
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-1TRB |
| Warranty | 3 Years |
| Form Factor | 2.5inch |
| Interface Type | SATA III |
| Series | Lexar NS100 |
| Storage | 1TB |
| Storage Type | SATA SSD |
| Use Case | Internal SSD |
Lexar SL500 4TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2Ă—2 | read up to 2000MB/s & write upto 1800MB/s | 5 Years Limited Warranty (LSL500X004T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK3QIBCL7
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar SL500 |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
| Drive Type | Portable SSD |
Samsung EVO Plus 128GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6919Z8KC
Samsung EVO Plus 64GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGING21E5XD8
SanDisk 1TB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQXAV-1T00-IN6MS
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZXK39O54
SanDisk 32GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 120MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUA4-032G-GN6MN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS6B3S64Q
Seagate Exos 7E10 10TB ST10000NM018B | 512e 4KN SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN89PEB5CS
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Model | ST10000NM018B |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 10TB |
| Series | Exos 7e10 |
Seagate Exos 7E10 2TB | SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | ST2000NM001B | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW32UDHO6
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 2TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Model | ST2000NM001B |
| Interface Type | SAS |
| Form Factor | 3.5inch |
Seagate Exos 7E10 4TB | SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | ST4000NM025B | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6TBKBB39
Seagate Exos 7E10 6TB ST6000NM020B | 512e 4KN SAS , Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSFFTAE68
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 6TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Interface Type | SAS |
| Model | ST6000NM020B |
Seagate Exos 7E10 8TB ST8000NM018B | 512e 4KN SAS, Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDDBNL578
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 8TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Model | ST8000NM018B |
Seagate Exos X18 12TB ST12000NM004J | SAS | Cache Size – 256MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW5MFVF48
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Cache Size | 256MB |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Model | ST12000NM004J |
| Series | Exos x18 |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 12TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
Seagate Exos X18 18TB ST18000NM000J- Enterprise Hard Drive | SATA | Cache Size – 512MB, RPM 7200 | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINJH382W2U
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 18TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos x18 |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate Exos X22 22TB ST22000NM001 -Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM7200, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS9EGB26A
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | exos x22 |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 22TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Badges | PROJECT BASED |
Seagate Exos X24 12TB ST12000NM002H – Enterprise Hard Drive | Cache Size – 512MB, RPM 7200, SATA 6Gb/s | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN415GJG36
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | ST12000NM002H |
| Series | exos x24 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 12TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
Seagate Exos X24 12TB ST12000NM007H | SAS | Cache Size -512MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINH5732DVY
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 12TB |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | exos x24 |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Model | ST12000NM007H |
Seagate Exos X24 16TB ST16000NM007H | SAS | Cache Size – 512MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINA6BJ3I89
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Model | ST16000NM007H |
| Series | exos x24 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 16TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
Seagate Exos X24 20TB ST20000NM002H – Enterprise Hard Drive | SATA | Cache Size – 512MB, RPM 7200 | 5 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN64BTBK97
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | exos x24 |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 20TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Badges | 24Hr Dispatch |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives






