Showing 253–270 of 469 results
Seagate Exos X24 20TB ST20000NM007H | SAS | Cache Size – 512MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINX1221O21
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 20TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | exos x24 |
Seagate Exos X24 24TB ST24000NM007H | SAS | Cache Size – 512MB, RPM@7200, 3.5” inch | Enterprise Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4JH6PHNP
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 512MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 24TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | exos x24 |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SAS |
Seagate SkyHawk 1TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, Cache-256MB, 5400RPM, 3Y Warranty | ST1000VX013
Rated 4.50 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU89ELVK6
| Weight | 0.415 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.02 × 10.16 × 14.69 cm |
| Brand | Seagate |
| Model | ST1000VX013 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage | 1TB |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 3 Years |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
Seagate SkyHawk 4TB ST4000VX013 | Cache Size-256MB | SATA 6 Gb/s, 5700RPM, transfer upto 180MB/s – Surveillance Hard Drive
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINA88SDKD6
| Weight | 0.490 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.02 × 10.16 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Storage | 4TB |
| Model | ST4000VX013 |
| Spindle Speed (RPM) | 5700 RPM |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate SkyHawk AI 12TB -Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, 3.5”, Cache-256MB | 5Y Warranty | ST12000VE001
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINX4813DJ8
| Weight | 0.690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Model | ST12000VE001 |
| Storage | 12TB |
| Cache Size | 256MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Skyhawk AI |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 5 Years |
Seagate SkyHawk AI 16TB – Surveillance Hard Drive | SATA 6 Gb/s, 3.5”, Cache-256MB, 5Y Warranty | ST16000VE004
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINAVFHHGIY
| Weight | 0.670 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Storage | 16TB |
| Model | ST16000VE004 |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
Seagate SkyHawk AI ST12000VE0008 | 12 TB Cache Size-256MB | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, transfer upto 270MB/s – Surveillance Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINKG7G315G
| Weight | 0.690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Brand | Seagate |
| Storage | 12TB |
| Model | ST12000VE0008 |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate SkyHawk AI ST18000VE002 18TB | Cache Size-512MB | SATA 6 Gb/s, 7200RPM, transfer upto 270MB/s – Surveillance Hard Drive
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINNSX5W917
| Weight | 0.670 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.611 × 10.185 × 14.699 cm |
| Model | ST18000VE002 |
| Brand | Seagate |
| Storage | 18TB |
| Cache Size | 512MB |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Skyhawk AI |
Tapo C530WS Outdoor Pan/Tilt Security Wi-Fi Camera
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5K256FS2
| Weight | 0.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.38 × 12.3 × 9.0 cm |
| Brand | TP-Link |
| Model | Tapo C530WS |
TAPO TC71 Pan/Tilt Home Security Wi-Fi Camera | Smart Surveillance with 360° View
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINU4A5HD5G
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 16 × 11 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | TP-Link |
| Model | TC71 |
TOSHIBA 10TB MG09ACA10TE 3.5″ SATA 7200 RPM HARD DRIVE | MG09 Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINII79H699
| Weight | 0.755 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA10TE |
| Storage | 10TB |
TOSHIBA 10TB MG10SDA10TE | Cache Size- 512MB | 3.5″ SAS, 7200 RPM HARD DRIVE | MG10-D Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1Y62283I
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG10 |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SAS |
TOSHIBA 14TB MG07ACA14TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 256MB , 7200RPM, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG07ACA Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6MZ9U2Z9
| Weight | 0.705 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG07ACA14TE |
| Storage | 14TB |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG07 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
TOSHIBA 16TB MG09ACA16TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG09 Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINN4L64S73
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA16TE |
| Storage | 16TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | MG09 |
| Interface Type | SATA |
TOSHIBA 18TB MG09ACA18TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , 3.5″ SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG09 Series
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINW7643ENP
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA18TE |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage | 18TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG09 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
TOSHIBA 1TB MG04ACA100N 3.5″ SATA 7200 RPM HARD DRIVE | MG04ACA-N Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINVVNB28YE
| Weight | 720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 147 × 101.85 × 26.1 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG04ACA100N |
| Storage | 1TB |
| Cache Size | 128MB |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Series | MG04 |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
TOSHIBA 20TB MG10ACA20TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG10 Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN312NF8WX
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG10ACA20TE |
| Storage | 20TB |
| Cache Size | 512MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG10 |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
TOSHIBA 22TB MG10AFA22TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG10F Series
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN6V92568J
| Weight | 0.720 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG10AFA22TE |
| Storage | 22TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG10 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives














