Showing 127–144 of 469 results
CP PLUS 6MP IP Fisheye Camera CP-UNC-EE61L2C-VMD-Q | 360° View, IR 20m, 2 Way Audio, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (1.68mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINR5CCF9C5
| Weight | 0.46 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.2 × 12.2 × 5.33 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-EE61L2C-VMD-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Focal Length | 1.68mm |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 8 Channel NVR CP-UNR-4K4082-V2 | ONVIF | Up to 8MP | 2 SATA (10TB each) | H.265 Technology | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINB22KFIC1
| Weight | 1.6 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.1 × 37.5 × 5.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| Model | CP-UNR-4K4082-V2 |
| SATA | 2 |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP PLUS 8MP IP Bullet Camera CP-UNC-TE81ZL6C-VMDS-Q | IR 60m, Built-in Mic, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.7–13.5mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHODS4D84
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.32 × 9.50 × 9.50 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TE81ZL6C-VMDS-Q |
| Focal Length | 2.7–13.5mm |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS 8MP IP Dual Light Bullet Camera CP-UNC-TC81L5C-VMD-LQ | IR 50m, Built-in Mic, Starlight, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN59RZJBS4
| Weight | 0.70 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.86 × 9.07 × 9.07 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TC81L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 8MP IP Dual Light Bullet Camera CP-UNC-TC81ZL6C-VMD-LQ | IR 60m, Built-in Mic, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.7–13.5mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINMBXUKLXU
| Weight | 0.74 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.85 × 7.50 × 7.90 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TC81ZL6C-VMD-LQ |
| Focal Length | 2.7–13.5mm |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS 8MP IP Dual Light Vandal Dome Camera CP-UNC-VC81L5C-VMD-LQ | IR 50m, Warm Light 30m, Built-in Mic, Starlight, WDR 120dB, IP67, IK10, PoE, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINWK5A1856
| Weight | 0.36 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.99 × 10.99 × 8.10 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-VC81L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-D32A 3MP WiFi Dome Camera with Two-Way Audio
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN83M4XTI9
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Model | CP-D32A |
CP PLUS CP-E31Q 3MP Wi-Fi Camera | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN68KQXF7E
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 10.7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E31Q |
CP PLUS CP-E48Q 4MP Wi-Fi Camera | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, 2 Year Warranty
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5WE3J8BO
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 7.6 × 11.1 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E48Q |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-T31A 3MP Bulb Camera with Pan Tilt, Two-Way Audio & Motion Tracking
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFW29S6WU
| Weight | 0.2685 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.2 × 8.2 × 16.8 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-T31A |
CP PLUS CP-UNC-TE41ZL6C-VMDS-Q Powerful 4MP AI Bullet Network Camera – Smart IR 60M, Motorized Varifocal Lens, H.265, IP67, Built-in Mic
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHV6M8WPW
| Weight | 1.1 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.32 × 9.5 × 9.5 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TE41ZL6C-VMDS-Q |
| Warranty | 2 Years |
CP Plus CP-UNC-VC81ZL5C-VMD-Q Dome Camera – Powerful 8MP Motorized Varifocal IP Camera, 50M IR Range
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINQ6Q6227P
| Weight | 0.510 kg |
|---|---|
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-VC81ZL5C-VMD-Q |
| Badges | STQC Certified |
CP Plus CP-UNR-216F1-V3 | 16 Channel AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINI631QD78
| Weight | 0.8 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.2 × 26 × 4.76 cm |
| Brand | CP Plus |
| SATA | 1 |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-216F1-V3 |
CP PLUS CP-UNR-4K5082-FI 8 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 2 SATA (20TB Each) | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINX891HB5C
| Weight | 1.57 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 28.44 × 5.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNR-4K5082-FI |
| Channel | 8 |
| Warranty | 2 Years |
| SATA | 2 |
CP PLUS CP-UNR-4K5128R8-EI 128 Channel 4K AI NVR | ONVIF | 512 Mbps Bandwidth | 8 SATA (20TB Each) | RAID Support | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV18986N2
| Weight | 8.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.4 × 47.6 × 9.5 cm |
| Brand | CP Plus |
| SATA | 8 |
| Channel | 128 |
| Model | CP-UNR-4K5128R8-EI |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K5162-FI 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 2 SATA (20TB Each) | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5MQUWGK7
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.4 × 37.5 × 5.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| SATA | 2 |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K5162-FI |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K516R8-FI 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 8 SATA (20TB Each) | RAID 0/1/5/6/10 | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN55S5YG28
| Weight | 6.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45.7 × 43.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| SATA | 8 |
| Model | CP-UNR-4K516R8-FI |
CP PLUS CP-UNR-4K5322-FI 32 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 2 SATA (16TB Each) | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINFIFP1M1C
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.4 × 37.5 × 5.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 32 |
| SATA | 2 |
| Model | CP-UNR-4K5322-FI |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives






