Showing 109–126 of 469 results
CP PLUS 2MP PTZ IP Camera CP-UNP-H4521L50-DPQ | 45x Optical Zoom, 500m IR, Smart Wiper, IP67, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.95 mm–177.75mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINT69FFDLN
| Weight | 8.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.59 × 26.2 × 26.2 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNP-H4521L50-DPQ |
| Focal Length | 3.95MM–177.75MM |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 2MP Wi Fi Camera CP-E28Q | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINQ97LVIGV
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 7.6 × 11.1 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E28Q |
| Distance | 15M |
| Focal Length | 4mm |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
CP PLUS 2MP Wi-Fi Camera CP-E21Q | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSM1G7S9T
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 10.7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E21Q |
CP PLUS 3MP Wi-Fi Camera CP-E38Q | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN33ASAFV7
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 7.6 × 11.1 cm |
| Brand | CP Plus |
| Distance | 15M |
| Focal Length | 4mm |
| Model | CP-E38Q |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
CP PLUS 3MP Wi‑Fi Camera CP-E34Q | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, Press to Call, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINC81K9V2Q
| Weight | 017.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 7.3 × 11.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E34Q |
CP PLUS 4MP 32x PTZ IP Camera CP-UNP-E3241L18-DAQ | 180m IR, Starlight, WDR 120dB, Auto Tracking, IP67 IK10, PoE+, STQC Approved, 2 Year Warranty (4.8–154mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHFAS1463
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Model | CP-UNP-E3241L18-DAQ |
| Focal Length | 4.8–154mm |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 4MP IP ANPR Enforcement Camera CP-UNC-TT41L3-VMD-Q | IR 30m, AI Number Plate Recognition, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (10–50mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1SB68R31
| Weight | 3.90 kg |
|---|---|
| Dimensions | 46.64 × 13.58 × 13.41 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TT41L3-VMD-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Focal Length | 10-50mm |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 4MP IP Bullet Camera CP-UNC-TA41L3B-D-LQ | Dual Light, 2 Way Audio, IP67, WDR, POE, STQC APPROVED 2 Year Warranty (3.6 mm)
Rated 5.00 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINRK1XJ8CM
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 19.79 × 8.02 × 7.62 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA41L3B-D-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Distance | 30m |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
| Motion Detection | Human and Vehicle Detection |
CP PLUS 4MP IP Bullet Camera CP-UNC-TC41ZL6C-VMD-LQ | Dual Light, IR 60m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.7–13.5mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINGIS5LG2Y
| Weight | 0.76 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.85 × 9.07 × 9.07 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TC41ZL6C-VMD-LQ |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 2.7–13.5mm |
CP PLUS 4MP IP Dome Camera CP-UNC-DA41L3B-D-LQ | Dual Light, 2 Way Audio, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINWZYEW14G
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.09 × 10.99 × 10.99 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA41L3B-D-LQ |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.6mm |
CP PLUS 4MP IP Vandal Dome Camera CP-UNC-VC41ZL5C-VMD-Q | IR 50m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.7–13.5mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINH59FH3S2
| Weight | 0.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 12.20 × 12.20 × 9.34 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-VC41ZL5C-VMD-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 2.7–13.5mm |
CP PLUS 4MP IP Wedge Camera CP-UNC-WC41L3C-VMD-LQ | Dual Light, IR 30m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.8mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN14E17MN1
| Weight | 0.41 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.89 × 5.50 × 5.50 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-WC41L3C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 4MP Outdoor Wi‑Fi PT Camera CP-Z45Q | Full‑Color Night Vision, Human Detection, Motion Tracking, IP65, Built‑in Siren, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINM847UMYN
| Weight | 0.498 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.5 × 10.0 × 14.5 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-Z45Q |
| Wifi | Yes |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 4MP PTZ IP Camera CP-UNP-F4541L30-DPQ | 45x Optical Zoom, 300m IR, WDR, Starlight, IP67, IK10, PoE+, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.95–177.75mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINSZ4SCMZH
| Weight | 5.9 kg |
|---|---|
| Dimensions | 33.74 × 20.9 × 20.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNP-F4541L30-DPQ |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | 3.95MM–177.75MM |
CP PLUS 4MP Wi‑Fi Camera CP-E41Q | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, Works with Google Home and ezyKAM+, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDDP6K6S1
| Weight | 0.176 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.7 × 7.7 × 10.7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E41Q |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 5MP IP Box Camera CP-UNC-BE51E-VMD-Q | WDR 120dB, Starlight, Built-in Mic, Quad Stream, PoE, IVS Analytics, Metal Body, STQC Approved, 2 Year Warranty (C/CS Mount)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN9N2UKO2L
| Weight | 0.800 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.16 × 8.68 × 7.4 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-BE51E-VMD-Q |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | C/CS Mount Lens |
CP PLUS 6MP IP Dual Light Bullet Camera CP-UNC-TC61L5C-VMD-LQ | IR 50m, Warm Light 30m, Built-in Mic, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN3MXYE2JA
CP PLUS 6MP IP Dual Light Vandal Dome Camera CP-UNC-VC61L5C-VMD-LQ | IR 50m, Built-in Mic, WDR 120dB, IP67, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN8HW61429
| Brand | CP Plus |
|---|---|
| Model | CP-UNC-VC61L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | STQC Certified |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives








