“CP PLUS CP-UNR-4K5324-FI 32 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 4 SATA (20TB Each) | H.265 Technology | 2 Year Warranty” has been added to your cart. View cart
Showing 19–36 of 469 results
CP PLUS 4MP IP Vandal Dome Camera CP-UNC-VC41L5C-VMD-LQ | Dual Light, IR 50m, Built-in Mic, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINGX6A1633
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.99 × 10.99 × 8.10 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-VC41L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | STQC Certified |
| Vision | Night Vision and Color |
| IP Rating | IP67 |
| Audio | Built-in Mic |
| Certification | STQC Certified |
| ONVIF Supported | ONVIF Profile S, G, T |
| MP | 4MP |
| Motion Detection | Intelligent Motion Detection, Perimeter Protection |
CP PLUS 4MP Outdoor Wi‑Fi PT Camera CP-Z43Q | Full‑Color Night Vision, Human Detection, Motion Tracking, IP65, Built‑in Siren, Supports RJ45, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINVU8QT1M2
| Weight | 0.377 kg |
|---|---|
| Dimensions | 15.0 × 11.0 × 14.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-Z43Q |
CP PLUS 6MP IP Dome Camera CP-UNC-DA61L3C-LQ | Dual Light, Built-in Mic, IP67, POE, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6 mm)
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINH9F2Y7JP
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.9 × 8.55 × 8.55 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA61L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS 8 Channel NVR CP-UNR-4K4082-V4 | ONVIF | Up to 8MP | 2 SATA (20TB each) | H.265 Technology | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8V679FSE
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.3 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 8 |
| SATA | 2 |
| Model | CP-UNR-4K4082-V4 |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP PLUS 8MP IP Dome Camera CP-UNC-DA81L3C-LQ | Dual Light, Built-in Mic, POE, IP67, STQC APPROVED, 2 Year Warranty (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINK55HSHW4
| Weight | 0.28 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.9 × 10.9 × 8.55 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-DA81L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNC-TA61L3C-LQ 6MP Dual Light IP Bullet Camera | Built-in Mic | IP67 (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4J66YJSR
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.86 × 7.00 × 6.83 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA61L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNC-TA81L3C-LQ 8MP IP Bullet Camera | Built-in Mic, IP67, STQC Approved (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN71QELSLR
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.21 × 7.01 × 7.01 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA81L3C |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNR-4K2162-V3 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 12MP | 2 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINKA31FV7A
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.3 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K2162-V3 |
| SATA | 2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K4162-V3 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 8MP
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN3M61FH15
| Weight | 1.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 28.24 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNR-4K4162-V3 |
| Channel | 16 |
| SATA | 2 |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP Plus CP-UNR-4K4164-FI | 16 Channel 4K AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN13Q5EIYU
| Weight | 4.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K4164-FI |
| SATA | 4 |
CP PLUS CP-UNR-4K4164-I 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 16MP | 4 SATA (10TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINC25R3A4G
| Weight | 4.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| SATA | 4 |
| Model | CP-UNR-4K4164-I |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K4324-FI 32 Channel NVR | ONVIF | Up to 16MP | 4 SATA (16TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINT3IHEJ7B
| Weight | 4.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.15 × 4.40 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| SATA | 4 |
| Channel | 32 |
| Model | CP-UNR-4K4324-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K5324-FI 32 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 4 SATA (20TB Each) | H.265 Technology | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN51VZOHF4
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 32 |
| Model | CP-UNR-4K5324-FI |
| SATA | 4 |
| Warranty | 2 Years |
| ONVIF Supported | ONVIF Profile S, G, T |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Processor | Industrial Grade Processor |
| A.I Features | ANPR (Number Plate Recognition), Crowd Analytics, Database Recognition System, Face Recognition, Heat Map, Perimeter Protection, Vehicle Detection |
CP PLUS CP-UNR-4K5644-FI 64 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 4 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8H47CKYE
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 64 |
| SATA | 4 |
| Model | CP-UNR-4K5644-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K564R8-FI 64 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 8 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINQVNW2KHQ
| Weight | 6.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45.7 × 43.9 × 8.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 64 |
| SATA | 8 |
| Model | CP-UNR-4K564R8-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS EZ-P34Q 3MP Wi‑Fi PT Camera | Full‑Color Night Vision, Human Detection, Motion Tracking, 2 Way Audio, Built‑in Siren, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN7935FMLU
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.65 × 7.65 × 12.82 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-P34Q |
| Wifi | Yes |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS EZ-R31G 4G 3MP Outdoor Bullet Camera | Human Detection, Motion Detection, Built-in Siren, ONVIF, Supports RJ45, IP66, 18 IR LEDS, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINL61KS78C
| Weight | 0.198 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 8.8 × 8.8 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-R31G |
CP PLUS EZ-S35T 3MP 4G LTE Outdoor PT Camera | Human Detection | Motion Detection | Built-in Siren | 2 Way Audio | IP66 | Cloud Recording | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINN8KKCDM8
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 13.28 × 19.15 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-S35T |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













