Showing 19–36 of 48 results
Netac Basic 32GB DDR5 4800MHz SO-DIMM 262-Pin CL -40 Limited Lifetime Warranty NTBSD5N48SP-32
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINIQZ6NVS8
| Weight | 0.010 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.38 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| CAS Latency | 40 |
| Memory Type | DDR5 |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD5N48SP-32 |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Size | 32GB |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 4GB DDR3 UDIMM | 1600MHz | 240 Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | (NTBSD3P16SP-04)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINF7158004
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 0.1 × 3 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 240 Pin |
| Frequency | 1600MHz |
| Series | Netac Basic DDR3 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Memory Size | 4GB |
| Memory Type | DDR3 |
| Model | NTBSD3P16SP-04 |
| Interface Type | 240 PIN UDIMM |
| CAS Latency | 11 |
Netac Basic 4GB DDR3L SODIMM | 1600MHz | 204-Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty (NTBSD3N16SP-04)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ3JQ2YX5
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.76 × 3.17 × 0.3 cm |
| Brand | Netac |
| Frequency | 1600MHz |
| Form Factor | 204-Pin SODIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR3 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 204-PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD3N16SP-04 |
| Series | Netac Basic DDR3 SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN76R21U84
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 16GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN66Y62CWY
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD4P26SP-16 |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-04
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4JSVZ535
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Memory Size | 4GB |
| Model | NTBSD4N26SP-04 |
| Memory Type | DDR4 |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Frequency | 2666MHz |
| CAS Latency | 19 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
Netac Basic DDR4 2666MHz 4GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-04
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINCCMMEIZ4
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 4GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-04 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | Lifetime |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB SO-DIMM | 260-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N26SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINT322S498
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.35 cm |
| Warranty | Lifetime |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Model | NTBSD4N26SP-08 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Frequency | 2666MHz |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 2666MHz 8GB UDIMM | 288-Pin | CL-19 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P26SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINI7BW6V1T
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P26SP-08 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 2666MHz |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| CAS Latency | 19 |
Netac Basic DDR4 3000MHz 16GB UDIMM | 288-Pin Desktop RAM | 5 Years Warranty | NTBSD4P30SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINBQ8WIE9J
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P30SP-16 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3000MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | 5 Years |
Netac Basic DDR4 3000MHz 8GB UDIMM | 288-Pin Desktop RAM | 5 Years Warranty | NTBSD4P30SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN678G57CX
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P30SP-08 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3000MHz |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Warranty | 5 Years |
Netac Basic DDR5 4800MHz 16GB SO-DIMM | 262-Pin | CL- 40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-16
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINHVHJRJZV
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-16 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 16GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac Basic DDR5 4800MHz 8GB SO-DIMM | 262-Pin | CL-40 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5N48SP-08
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINDP5ORI4X
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.13 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Model | NTBSD5N48SP-08 |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 262 Pin SO-DIMM |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Series | Netac Basic DDR5 SO-DIMM |
| CAS Latency | 40 |
| Interface Type | 262 – PIN SO-DIMM |
Netac N535N 120GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty | (NT01N535N-120G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9IIAE
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 120GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-120G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 128GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 510MB/s read & 440MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-128G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I128
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 128GB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-128G-N8X |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
Netac N535N 240GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Years Warranty (NT01N535N-240G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I240
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 240GB |
| Series | Netac N535N |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N535N-240G-N8X |
Netac N535N 256GB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 540MB/s read & 490MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-256G-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I256
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac N535N |
| Model | NT01N535N-256G-N8X |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Drive Type | Internal SSD |
Netac N535N 2TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 545MB/s read & 500MB/s write | 3 Year Warranty (NT01N535N-002T-N8X)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINEAO9I002
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 2TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-002T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













