“WD Purple 2TB | WD23PURZ -Surveillance Hard Drive | Cache-64MB, 5400RPM, 3.5”, SATA 6Gb/s | 3 Year Warranty” has been added to your cart. View cart
Showing 73–90 of 469 results
TOSHIBA 10TB MG10ADA10TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB, SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG10-D Series
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINW4WU6VVQ
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | MG10 |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TOSHIBA 12TB MG09ACA12TE – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , 3.5 SATA 6Gb/s, 7200RPM, 5Y Warranty | MG09 Series
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINY7AX7T34
| Weight | 0.690 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG09ACA12TE |
| Storage | 12TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA |
| Series | MG09 |
TOSHIBA 2TB MG04ACA200E – Enterprise Hard Drive | Cache -128MB , 7200RPM, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG04ACA Series
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN13U717FU
| Weight | 0.670 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.6 cm |
| Brand | Toshiba |
| Model | MG04ACA200E |
| Storage | 2TB |
| Cache Size | 128MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG |
| Form Factor | 2.6/3.0 |
TOSHIBA 4TB MG10ADA400E | Cache Size- 512MB | SATA, 7200 RPM HARD DRIVE | 5 Years Warranty MG10-D Series
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4HA7MN46
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 4TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG |
TOSHIBA 6TB MG10ADA600E – Enterprise Hard Drive | Cache – 512MB , 7200RPM, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty | MG10-D Series
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN49H5UO95
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Toshiba |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | SATA |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 6TB |
| Cache Size | 512MB |
| Series | MG |
TOSHIBA 8TB MG10ADA800E 3.5″ SATA 7200 RPM HARD DRIVE | MG10-D Series | 5 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINQFP76893
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.185 × 2.61 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | MG10ADA800E |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 8TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | MG10 |
Toshiba S300 2TB – Surveillance Hard Drive | SATA 6Gb/s, 3.5”, RPM@5400, Cache Size-128 MB, 3Y Warranty | HDWT720UZSVA
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINCEDYI6BW
Toshiba S300 4TB – Surveillance Hard Drive | SATA 6Gb/s, 3.5”, RPM@5400, Cache-128 MB | 3Y Warranty | HDWT840UZSVA
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8DQZSRM4
Toshiba S300 6TB – Surveillance Hard Drive | SATA6Gb/s, 3.5”, RPM@5400, Cache -256MB | 3Y Warranty | HDWT860UZSVA
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN6R4JNR4D
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14 × 18 × 05 cm |
| Brand | Toshiba |
| Storage | 6TB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | HDWT860UZSVA |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | S300 |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Warranty | 3 Years |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
TOSHIBA S300 Pro 10TB – Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 3.5′ SATA 6Gb/s, 7200RPM | 5Y Warranty | HDWTA1AUZSVA
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINOO1QBNMM
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 12 × 26 cm |
| Storage | 10TB |
| Brand | Toshiba |
| Cache Size | 512MB |
| Model | HDWTA1AUZSVA |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | S300 Pro |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link NVR4064H VIGI 64 Channel Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINHT37TF7R
| Weight | 4.0 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 33 × 4.4 cm |
| Brand | TP-Link |
| Model | NVR4064H |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Channel | 64 |
TP-Link VIGI NVR1004H 4 Channel Network Video Recorder with 4K Clarity,ONVIF Compatibility
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINA4LGE8LW
| Weight | 1.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 28 × 7 cm |
| Brand | TP-Link |
| Channel | 4 |
| SATA | 1 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link VIGI NVR1008H 8 Channel Network Video Recorder with Simultaneous Playback
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINI31Z8894
| Weight | 1.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28 × 29 × 6 cm |
| Brand | TP-Link |
| Channel | 8 |
| SATA | 1 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link VIGI NVR1016H 16 Channel Network Video Recorder with Quick Lookup and Playback
Rated 4.50 out of 5
In stock
SKU:
FGINIAWM78S3
| Weight | 1.07 kg |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 28 × 6 cm |
| Brand | TP-Link |
| Channel | 16 |
| SATA | 1 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link VIGI NVR2016H 16 Channel Network Video Recorder with 2 SATA
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINP3GS3N7B
| Weight | 3.16 kg |
|---|---|
| Dimensions | 51 × 42 × 11 cm |
| Brand | TP-Link |
| Channel | 16 |
| SATA | 2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link VIGI NVR4032H 32 Channel Network Video Recorder with 4 SATA
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN5I8N7Z3C
| Weight | 5.3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 53 × 45 × 10 cm |
| Brand | TP-Link |
| Channel | 32 |
| SATA | 4 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Ubiquiti UNVR-Pro Unifi Network Video Recorder Pro
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN19CNFU84
| Weight | 9.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 44.2 × 32.5 × 8.7 cm |
| Brand | Ubiquiti |
| Model | UNVR-Pro |
| Badges | 24Hr Dispatch |
WD Purple 2TB | WD23PURZ -Surveillance Hard Drive | Cache-64MB, 5400RPM, 3.5”, SATA 6Gb/s | 3 Year Warranty
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINZIP21Z9Q
| Weight | 0.45 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 64MB |
| Storage | 2TB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Series | Purple & Purple Pro |
| Spindle Speed (RPM) | 5400 RPM |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Badges | 24Hr Dispatch |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













