Lexar 64GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card -Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 100MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL064G-BNANG
SKU:
FGINN2H8NYYJ
Out of stock
Original price was: ₹3,499.00.₹2,899.00Current price is: ₹2,899.00. Inc. tax (₹2,456.78Exc. Tax)
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 1.5 × 0.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | Lifetime |
| Storage | 64GB |
| Series | Lexar Silver Plus MicroSD |
| Application Class | A2 |
| Video Class | V30 |
| Use Case | Photography/Videography |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
| Form Factor | microSD |
| Drive Type | Flash Memory |
| Interface Type | UHS I |
| Model | LMSSIPL064G-BNANG |
Lexar PLAY 128GB microSDXC UHS-I C10 A2 V30 U3 | upto 205MB/s read & 140MB/s write ,5Y Limited Warranty ( LMSPLAY128G-BNSNG )
SKU:
FGIN354I6S7N
Out of stock
Original price was: ₹6,999.00.₹4,149.00Current price is: ₹4,149.00. Inc. tax (₹3,516.10Exc. Tax)
| Weight | 0.005 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.1 × 1.5 × 0.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 128GB |
| Series | lexar play |
| Model | LMSPLAY128G-BNSNG |
| Application Class | A2 |
| Video Class | V30 |
| Use Case | Gaming |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
Lexar Play 1TB microSDXC UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, Upto 205MB/s read & 140MB/s write | 5 Years Limited Warranty | LMSPLAY001T-BNSNG
SKU:
FGINF9S5QA3H
Out of stock
Original price was: ₹29,999.00.₹23,599.00Current price is: ₹23,599.00. Inc. tax (₹19,999.15Exc. Tax)
| Weight | 0.000708 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 1.5 × 1.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LMSPLAY001T-BNSNG |
| Application Class | A2 |
| Drive Type | Flash Memory |
| Form Factor | microSD |
| Interface Type | UHS-I |
| Series | lexar play |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Gaming/Editing |
| Warranty | 5 Years |
Lexar PLAY 256GB microSDXC UHS-I C10 A2 V30 U3 | upto 205MB/s read & 140MB/s write ,5Y Limited Warranty | LMSPLAY256G-BNSNG
SKU:
FGINJSE2YCV9
Out of stock
Original price was: ₹9,999.00.₹7,699.00Current price is: ₹7,699.00. Inc. tax (₹6,524.58Exc. Tax)
| Weight | 0.000708 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 1.5 × 1.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LMSPLAY256G-BNSNG |
| Application Class | A2 |
| Interface Type | UHS I |
| Series | lexar play |
| Storage | 256GB |
| Video Class | V30 |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
Lexar Play 512GB microSDXC UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, Upto 205MB/s read & 140MB/s write | 5 Years Limited Warranty | LMSPLAY512G-BNSNG
SKU:
FGINDBALI4NQ
Out of stock
Original price was: ₹17,999.00.₹12,599.00Current price is: ₹12,599.00. Inc. tax (₹10,677.12Exc. Tax)
| Weight | 0.000708 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.1 × 1.5 × 1.1 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LMSPLAY512G-BNSNG |
| Application Class | A2 |
| Series | lexar play |
| Storage | 512GB |
| Warranty | 5 Years |
| UHS Class | U3 |
| Video Class | V30 |
| Speed Class | Class 10 |
Samsung EVO Plus 128GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
SKU:
FGIN6919Z8KC
Out of stock
Original price was: ₹6,999.00.₹4,499.00Current price is: ₹4,499.00. Inc. tax (₹3,812.71Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.524 × 1.016 × 0.254 cm |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Evo Plus 128GB |
| Storage | 128GB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Samsung Evo Plus |
| Video Class | V30 |
| Application Class | A2 |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
Samsung EVO Plus 64GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
SKU:
FGING21E5XD8
Out of stock
Original price was: ₹3,999.00.₹2,499.00Current price is: ₹2,499.00. Inc. tax (₹2,117.80Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.524 × 1.016 × 0.254 cm |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Evo Plus 64GB |
| Storage | 64GB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Samsung Evo Plus |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
| Application Class | A2 |
| Video Class | V30 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives



