Samsung EVO Plus 128GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
SKU:
FGIN6919Z8KC
Out of stock
Original price was: ₹6,999.00.₹4,499.00Current price is: ₹4,499.00. Inc. tax (₹3,812.71Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.524 × 1.016 × 0.254 cm |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Evo Plus 128GB |
| Storage | 128GB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Samsung Evo Plus |
| Video Class | V30 |
| Application Class | A2 |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
Samsung EVO Plus 64GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
SKU:
FGING21E5XD8
Out of stock
Original price was: ₹3,999.00.₹2,499.00Current price is: ₹2,499.00. Inc. tax (₹2,117.80Exc. Tax)
| Weight | 0.02 kg |
|---|---|
| Dimensions | 1.524 × 1.016 × 0.254 cm |
| Brand | Samsung |
| Model | Samsung Evo Plus 64GB |
| Storage | 64GB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Samsung Evo Plus |
| UHS Class | U3 |
| Speed Class | Class 10 |
| Application Class | A2 |
| Video Class | V30 |
SanDisk 1TB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQXAV-1T00-IN6MS
SKU:
FGINZXK39O54
Out of stock
Original price was: ₹22,999.00.₹16,499.00Current price is: ₹16,499.00. Inc. tax (₹13,982.20Exc. Tax)
| Weight | 0.00026 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.102 × 1.499 × 1.092 cm |
| Brand | Sandisk |
| Storage | 1TB |
| Model | sandisk 1TB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Sandisk Ultra Microsd |
| Application Class | A1 |
| UHS Class | U1 |
| Speed Class | Class 10 |
SanDisk 32GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 120MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUA4-032G-GN6MN
SKU:
FGINS6B3S64Q
Out of stock
Original price was: ₹1,999.00.₹1,399.00Current price is: ₹1,399.00. Inc. tax (₹1,185.59Exc. Tax)
| Weight | 0.00026 kg |
|---|---|
| Dimensions | 0.102 × 1.499 × 1.092 cm |
| Brand | Sandisk |
| Model | SanDisk 32GB |
| Storage | 32GB |
| Warranty | 10 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Series | Sandisk Ultra Microsd |
| UHS Class | U1 |
| Speed Class | Class 10 |
| Application Class | A1 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives


