“CP PLUS EZ-S35T 3MP 4G LTE Outdoor PT Camera | Human Detection | Motion Detection | Built-in Siren | 2 Way Audio | IP66 | Cloud Recording | 2 Year Warranty” has been added to your cart. View cart
Showing 37–54 of 95 results
CP PLUS CP-E48Q 4MP Wi-Fi Camera | Human Detection, Motion Tracking, Built-in Siren, 2 Way Audio, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN5WE3J8BO
| Weight | 0.186 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.6 × 7.6 × 11.1 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-E48Q |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNC-TA61L3C-LQ 6MP Dual Light IP Bullet Camera | Built-in Mic | IP67 (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4J66YJSR
| Weight | 0.35 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.86 × 7.00 × 6.83 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA61L3C-LQ |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 6mm |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNC-TA81L3C-LQ 8MP IP Bullet Camera | Built-in Mic, IP67, STQC Approved (3.6 mm)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN71QELSLR
| Weight | 0.32 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.21 × 7.01 × 7.01 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TA81L3C |
| Warranty | 2 Years |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Distance | 30m |
| Focal Length | 3.6mm |
| Certification | STQC |
| Badges | STQC Certified |
CP PLUS CP-UNR-4K2162-V3 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 12MP | 2 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINKA31FV7A
| Weight | 1.49 kg |
|---|---|
| Dimensions | 28.3 × 37.5 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K2162-V3 |
| SATA | 2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K4162-V3 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 8MP
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN3M61FH15
| Weight | 1.51 kg |
|---|---|
| Dimensions | 37.5 × 28.24 × 5.3 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNR-4K4162-V3 |
| Channel | 16 |
| SATA | 2 |
| Warranty | 2 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP Plus CP-UNR-4K4164-FI | 16 Channel 4K AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN13Q5EIYU
| Weight | 4.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| Model | CP-UNR-4K4164-FI |
| SATA | 4 |
CP PLUS CP-UNR-4K4164-I 16 Channel NVR | ONVIF | Up to 16MP | 4 SATA (10TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINC25R3A4G
| Weight | 4.25 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7.6 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 16 |
| SATA | 4 |
| Model | CP-UNR-4K4164-I |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K4324-FI 32 Channel NVR | ONVIF | Up to 16MP | 4 SATA (16TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINT3IHEJ7B
| Weight | 4.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 4.15 × 4.40 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| SATA | 4 |
| Channel | 32 |
| Model | CP-UNR-4K4324-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP Plus CP-UNR-4K5324-FI | 32 Channel 4K AI Network Video Recorder
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN51VZOHF4
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 32 |
| Model | CP-UNR-4K5324-FI |
| SATA | 4 |
CP PLUS CP-UNR-4K5644-FI 64 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 4 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN8H47CKYE
| Weight | 4.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 41.5 × 44 × 7 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 64 |
| SATA | 4 |
| Model | CP-UNR-4K5644-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS CP-UNR-4K564R8-FI 64 Channel NVR | ONVIF | Up to 32MP | 8 SATA (20TB each)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINQVNW2KHQ
| Weight | 6.4 kg |
|---|---|
| Dimensions | 45.7 × 43.9 × 8.9 cm |
| Brand | CP Plus |
| Channel | 64 |
| SATA | 8 |
| Model | CP-UNR-4K564R8-FI |
| Badges | 24Hr Dispatch |
CP PLUS EZ-P34Q 3MP Wi‑Fi PT Camera | Full‑Color Night Vision, Human Detection, Motion Tracking, 2 Way Audio, Built‑in Siren, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN7935FMLU
| Weight | 0.350 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.65 × 7.65 × 12.82 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-P34Q |
| Wifi | Yes |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS EZ-R31G 4G 3MP Outdoor Bullet Camera | Human Detection, Motion Detection, Built-in Siren, ONVIF, Supports RJ45, IP66, 18 IR LEDS, 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINL61KS78C
| Weight | 0.198 kg |
|---|---|
| Dimensions | 7.3 × 8.8 × 8.8 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-R31G |
CP PLUS EZ-S35T 3MP 4G LTE Outdoor PT Camera | Human Detection | Motion Detection | Built-in Siren | 2 Way Audio | IP66 | Cloud Recording | 2 Year Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINN8KKCDM8
| Weight | 0.85 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 13.28 × 19.15 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | EZ-S35T |
CP PLUS 2MP IP Box Camera CP-UNC-BE21C-VMDS-Q | Built-in Mic, WDR 120dB, EIS, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (C/CS Mount Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN5K2U385Z
| Weight | 0.80 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16.16 × 8.68 × 7.40 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-BE21C-VMDS-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
| Focal Length | C/CS Mount Lens |
CP PLUS 2MP IP Bullet Camera CP-UNC-TC21L5C-VMD-LQ | Dual Light, 50M IR, Built-in Mic, PoE, IP67, STQC Approved, 2 Year Warranty (3.6mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINS4VNPTDV
| Weight | 0.72 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23.85 × 9.07 × 9.07 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TC21L5C-VMD-LQ |
| Focal Length | 3.6mm |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 2MP IP Bullet Camera CP-UNC-TE21ZL6C-VMDS-Q | IR 60m, Built-in Mic, Two-Way Audio, Starlight, IP67, IK10, PoE, STQC Approved, 2 Year Warranty (2.7–13.5mm Motorized Lens)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN7OY184CI
| Weight | 1.10 kg |
|---|---|
| Dimensions | 27.32 × 9.50 × 9.50 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNC-TE21ZL6C-VMDS-Q |
| Badges | STQC Certified |
| Warranty | 2 Years |
CP PLUS 2MP IP PTZ Camera CP-UNP-D2521L10-DP | 25x Optical Zoom | IR 100m | IP66 | PoE+ | Starlight | 2 Year Warranty (4.8–120mm)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINV8N925G4
| Weight | 3 kg |
|---|---|
| Dimensions | 16 × 16 × 29.5 cm |
| Brand | CP Plus |
| Model | CP-UNP-D2521L10-DP |
| Focal Length | 4.8mm-120mm |
| Distance | 100M |
| Use Case | Surveillance Cameras |
| Warranty | 2 Years |
| Certification | STQC |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













