Mikrotik Chateau LTE6 | LTE Router Last Mile Connectivity Solution
SKU:
FGIN13UHNWRQ
Out of stock
Original price was: ₹19,999.00.₹17,499.00Current price is: ₹17,499.00. Inc. tax (₹14,829.66Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | Chateau LTE6 |
Mikrotik Chateau LTE6 ax | High-Performance LTE AX Router for Reliable Connectivity
SKU:
FGINTKVRKUD2
Out of stock
Original price was: ₹24,999.00.₹21,999.00Current price is: ₹21,999.00. Inc. tax (₹18,643.22Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | Chateau LTE6 ax |
Mikrotik KNOT | Versatile IoT Gateway with Multi-Protocol Support
SKU:
FGIN2L5D3GDI
Out of stock
Original price was: ₹14,999.00.₹11,880.00Current price is: ₹11,880.00. Inc. tax (₹10,067.80Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | KNOT |
Mikrotik LHG LTE18 Kit LHGGM&EG18-EA High-Speed 1 Gbps Last-Mile Internet Solution
SKU:
FGIN8JPQ85O1
Out of stock
Original price was: ₹39,999.00.₹34,999.00Current price is: ₹34,999.00. Inc. tax (₹29,660.17Exc. Tax)
| Weight | 2.22 kg |
|---|---|
| Dimensions | 43 × 45 × 15.5 cm |
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
| Model | LHG LTE18 Kit |
Mikrotik R11eL-EC200A-EU LTE4 Modem
SKU:
FGINOJFPYJ5L
Out of stock
Original price was: ₹8,999.00.₹7,800.00Current price is: ₹7,800.00. Inc. tax (₹6,610.17Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | R11eL-EC200A-EU |
MikroTik R11eL-FG621-EA | Ultimate Cost-Effective LTE6 Modem with B28 Band Support
SKU:
FGINT54Z587Q
Out of stock
Original price was: ₹10,999.00.₹10,200.00Current price is: ₹10,200.00. Inc. tax (₹8,644.07Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | R11eL-FG621-EA |
Mikrotik RB912UAG-5HPnD | High-Performance 5GHz Wireless Router with miniPCIe Slot
SKU:
FGINQBU4DU27
Out of stock
Original price was: ₹9,999.00.₹9,499.00Current price is: ₹9,499.00. Inc. tax (₹8,050.00Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | RB912UAG-5HPnD |
Mikrotik RB922UAGS-5HPacD | High-Performance 802.11ac Wireless Router
SKU:
FGINYW43E8P8
Out of stock
Original price was: ₹11,999.00.₹11,880.00Current price is: ₹11,880.00. Inc. tax (₹10,067.80Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | RB922UAGS-5HPacD |
Mikrotik SXT LTE6 KIT SXTR&FG621-EA – Reliable LTE 4G Router for Remote Connectivity
SKU:
FGINZTVT28Y5
Out of stock
Original price was: ₹14,599.00.₹13,099.00Current price is: ₹13,099.00. Inc. tax (₹11,100.85Exc. Tax)
| Weight | 0.81 kg |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 16 × 13 cm |
| Model | SXT LTE6 KIT |
| Badges | 24Hr Dispatch, FG Choice |
MikroTik wAP ac LTE Kit (2024) | Dual-Band Weatherproof Wireless Access Point
SKU:
FGINIIQU21IQ
Out of stock
Original price was: ₹22,999.00.₹20,289.00Current price is: ₹20,289.00. Inc. tax (₹17,194.07Exc. Tax)
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
|---|---|
| Model | wAP ac LTE kit (2024) |
Mikrotik wAP LR8 Kit An Out-Of-The-Box Gateway Solution For LoRa Technology , 863-870 MHz
SKU:
FGIN4OH8SDDO
Out of stock
Original price was: ₹33,999.00.₹16,999.00Current price is: ₹16,999.00. Inc. tax (₹14,405.93Exc. Tax)
| Weight | 0.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 8.5 × 3.0 cm |
| Brand | MikrotikAuthorized MikroTik Seller India: Next-Gen Networking & RouterOS v7 Solutions |
| Model | wAP LR8 kit |
Tenda 4G180 4G LTE-Advanced Pocket Mobile Wi-Fi Router
SKU:
FGINY3G2V7VO
Out of stock
Original price was: ₹6,199.00.₹2,999.00Current price is: ₹2,999.00. Inc. tax (₹2,541.53Exc. Tax)
| Weight | 0.086 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.8 × 9.8 × 1.55 cm |
| Brand | Tenda |
| Model | 4G180 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Tenda 4G185 4G LTE-Advanced Pocket Mobile Wi-Fi Router
SKU:
FGIND6GBQ81N
Out of stock
Original price was: ₹6,759.00.₹3,499.00Current price is: ₹3,499.00. Inc. tax (₹2,965.25Exc. Tax)
| Weight | 0.088 kg |
|---|---|
| Dimensions | 5.9 × 9.8 × 1.55 cm |
| Brand | Tenda |
| Model | 4G185 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link Archer MR400 | AC1200 Wireless Dual Band 4G LTE Router
SKU:
FGINF5IM8ZLH
Out of stock
Original price was: ₹20,997.00.₹5,799.00Current price is: ₹5,799.00. Inc. tax (₹4,914.41Exc. Tax)
| Weight | 0.62 kg |
|---|---|
| Dimensions | 23 × 32 × 7 cm |
| Model | MR400 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link Tapo A200 Solar Panel 4.5W Chargning Power, IP65 Weatherproof
SKU:
FGIN7A657DNP
Out of stock
Original price was: ₹5,999.00.₹2,449.00Current price is: ₹2,449.00. Inc. tax (₹2,075.42Exc. Tax)
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | A200 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
TP-Link Tapo A201 Solar Panel | Compatible with Tapo Battery Cameras | IP65 Weatherproof
SKU:
FGINPQ4AR3E4
Out of stock
Original price was: ₹3,199.00.₹1,599.00Current price is: ₹1,599.00. Inc. tax (₹1,355.08Exc. Tax)
| Weight | 0.140 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.3 × 12 × 1.57 cm |
| Brand | TP-Link |
| Model | Tapo A201 |
Tp-link TAPO L530B Smart Wi-Fi Light Bulb, Multicolor
SKU:
FGINL739172H
Out of stock
Original price was: ₹2,199.00.₹669.00Current price is: ₹669.00. Inc. tax (₹566.95Exc. Tax)
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | L530B |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Tp-link Tapo L900-10 Smart Wi-Fi Light Strip
SKU:
FGINGX9FW61T
Out of stock
Original price was: ₹4,699.00.₹2,899.00Current price is: ₹2,899.00. Inc. tax (₹2,456.78Exc. Tax)
| Brand | TP-Link |
|---|---|
| Model | L900-10 |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives















