“Netac SA500 240GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Limited Warranty | (NT01SA500-240-S3X)” has been added to your cart. View cart
Showing 37–54 of 340 results
Netac N930E PRO 256GB -M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4 | upto 2040MB/s read & 1270MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-256G-E4X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINRKTBTTD1
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Brand | Netac |
| Storage | 256GB |
| Warranty | 5 Years |
| Model | NT01N930E-256G-E4X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Series | Netac n930e Pro |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Use Case | Internal SSD |
Netac N930E PRO 512GB -M.2 NVMe | PCIe Gen 3×4, upto 2080MB/s read & 1700MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N930E-512G-E4X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINUA4L7AAU
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Storage | 512GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac n930e Pro |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Model | NT01N930E-512G-E4X |
Netac NV2000 1TB PCIe Gen3 x4 NVMe 1.3 M.2 2280 2500MB/s Read & 2100MB/s Write 5 Years Warranty NT01NV2000-1T0-E4X
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINV14JKSQ9
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Storage | 1TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Netac NV2000 |
| Warranty | 5 Years |
| Model | NT01NV2000-1T0-E4X |
Netac NV3000 2TB PCIe Gen3 NVMe 1.4 M.2 2280 3300MB/s Read & 2900MB/s Write 3-Year Limited Warranty NT01NV3000-2T0-E4X
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINOK2MW4T4
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.29 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Model | NT01NV3000-2T0-E4X |
| Storage | 2TB |
| Use Case | Internal SSD |
| Warranty | 3 Years |
| Series | Netac NV3000 |
Netac SA500 1TB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 530MB/s Read & 475MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-1T0-S3X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1E79Y001
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 1TB |
| Model | NT01SA500-1T0-S3X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac SA500 |
Netac SA500 240GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Limited Warranty | (NT01SA500-240-S3X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1E79Y240
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 240GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Model | NT01SA500-240-S3X |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage Type | SATA SSD |
| Series | Netac SA500 |
Netac SA500 512GB | 2.5” SATA III 6Gb/s, Up to 520MB/s Read & 450MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-512-S3X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1E79Y512
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 512GB |
| Model | NT01SA500-512-S3X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Netac SA500 960GB | 2.5” SATA III 6Gb/s | Up to 530MB/s Read & 475MB/s Write | 5 Years Warranty | (NT01SA500-960-S3X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1E79Y960
| Weight | 0.046 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 6.9 × 0.7 cm |
| Brand | Netac |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 960GB |
| Model | NT01SA500-960-S3X |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Series | Netac SA500 |
| Storage Type | SATA SSD |
Samsung EVO Plus 1TB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINPYNL5RB5
Samsung EVO Plus 512GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINMEV4K3ZZ
SanDisk 128GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 90MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAA-128G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINUD5YAG73
SanDisk 128GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 140MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-128G-GN6MN
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINHAUGO2E9
SanDisk 256GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 130MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAV-256G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINBV1PI43Q
SanDisk 256GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-256G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINZA45KJ5L
SanDisk 512GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 130MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAV-512G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN77IM3PW6
SanDisk 512GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | ‎SDSQUAC-512G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN44UHGIZO
SanDisk 64GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 170MB/s Read & 80MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAH-064G-GN6MN
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINCFT7C43B
SanDisk 64GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 140MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-064G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN46Q8IOQP


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













