Showing 73–90 of 211 results
WD Purple Pro 10TB | WD102PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINW9JI69B1
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.71 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Purple & Purple Pro |
WD Purple Pro 24TB | WD240PURP -Surveillance Hard Drive | Cache Size-512MB, 7200RPM, 3.5inch”, SATA 6GB/s | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN31Z7FRN8
| Weight | 0.69 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Storage | 24TB |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
WD Purple Pro 8TB | WD8002PURP -Surveillance Hard Drive | Cache-256MB, 7200RPM, 3.5”, SATA 6GB/s, 5Y Warranty
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINCP4T66WF
| Weight | 0.71 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Storage | 8TB |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Surveillance HDD |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Surveillance/Smart Video Storagr |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 10TB DC HC330 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 273MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (0B42266/WUS721010ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN4XW3I8UB
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
WD Ultrastar 16TB DC HC550 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 262MB/s Transfer Speed | 5Year Limited Warranty (0F38462/WUH721816ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN1K9289P4
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 16TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 20TB DC HC555 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 285MB/s Transfer Speed, 5Year Limited Warranty (0B48724/WUH722020CLE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINBLJQU497
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 20TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 24TB DC HC580 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 512MB Cache, RPM@7200, Up to 298MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (WUH722424ALE6L4)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2TNHCXSP
| Weight | 0.640 kg |
|---|---|
| Brand | Western Digital |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 24TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
| Cache Size | 512MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
WD Ultrastar 6TB DC HC310 | Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5 Year Warranty (HUS726T6TALE6L4/0B36039)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINYONR1N82
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Storage | 6TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
WD Ultrastar 8TB DC HC320 -Enterprise Hard Drive | SATA 6Gb/s, 256MB Cache, RPM@7200, Up to 255MB/s Transfer Speed, 5 Year Limited Warranty (HUS728T8TALE6L4/0B36404)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINRJWGCEKR
| Weight | 0.700 kg |
|---|---|
| Dimensions | 17.4 × 10.16 × 2.61 cm |
| Brand | Western Digital |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 8TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | UltraStar |
| Interface Type | SATA |
| Form Factor | 3.5inch |
Lexar 128GB 633x microSDXC | UHS-l Blue Series C10 V30 A1 U3 – upto 100MB/s Read & 45MB/s Write, includes adapter, 10 Year Limited Warranty (LSDMI128BB633A)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN1ENMT63F
Lexar 128GB BLUE PLUS microSDHC™/microSDXC™ UHS-I Card | C10 A2 V30 U3, upto 170MB/s Read | 10 Year Limited Warranty (LMSBLPL128G-BNANG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINZ98ZC128
LEXAR 128GB FINGERPRINT F35PRO USB 3.2 GEN1 FLASH DRIVE, UP TO 350MB/S READ AND 300MB/S WRITE | (LJDF35P064G-RNBNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN997O71Z6
| Weight | 0.016 kg |
|---|---|
| Dimensions | 2.05 × 6 × 0.78 cm |
| Warranty | 3 Years |
| Brand | LEXAR |
| Storage | 128GB |
| Series | Fingerprint F35 Pro |
| Interface Type | USB3.2 Gen1 |
Lexar 128GB High-Endurance microSDHC/microSDXC™ UHS-I Card | C10 V30 A1 U3 ,up to 100MB/s read, up to 45MB/s write ,2Year Limited Warranty (LMSHGED128G-BCNNG)
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINQXGJF687
Lexar 128GB Professional GOLD | microSDXC™ UHS-II Card | upto 280MB/s read & 100MB/s write, 10Years Limited Warranty | LMSGOLD128G-BNNNG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINK55LO69M
Lexar 128GB SILVER PLUS microSDXC UHS-I Card U3, V30, A2, C10 – Ideal For Camera & Mobile | upto 205MB/s read & 150MB/s write | Limited Lifetime Warranty | LMSSIPL128G-BNANG
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN4HQDNDOG
Lexar 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz SO-DIMM | CL-22 | 260-Pin | 10 Years Warranty | LD4S08G32C22ST-BGD
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGINPW4167TM
| Weight | 0.01 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S08G32C22ST-BGD |
| Badges | New Launch |
| Memory Type | DDR4 |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Warranty | 10 Years |
Lexar 16GB DDR4 3200MHz SO-DIMM | 260-PIN | CL-22 | 5 Years Warranty | LD4S16G32C22ST-HGN
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN85U2SAJ2
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.96 × 3.00 × 0.30 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD4S16G32C22ST-HGN |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Warranty | 5 Years |
| Series | Lexar DDR4 3200 Sodimm |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Size | 16GB |
Lexar 16GB DDR5 4800MHz UDIMM | 288-PIN | CL- 40 | 5 Years Warranty | LD5DU016G-B4800GSST
Rated 0 out of 5
Out of stock
SKU:
FGIN2QI1USWJ
| Weight | 0.03 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.34 × 3.13 × 0.31 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LD5DU016G-B4800GSST |
| Memory Type | DDR5 |
| Badges | New Launch |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Series | Lexar DDR5 UDIMM |
| Frequency | 4800MHz |
| Memory Size | 16GB |
| Warranty | 5 Years |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives













