“Netac Basic 8GB DDR4 UDIMM RAM | 3200MHz | 288 Pin | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-08” has been added to your cart. View cart
Showing 19–36 of 340 results
Lexar ARMOR 700 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to 2000MB/s Read & Write, 5 Year Limited Warranty (LAR700X001T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN7ZOLF396
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.61 × 5.44 × 1.32 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar ARMOR 700 1TB Portable SSD |
| Warranty | 5 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage | 1TB |
Lexar ES5 4TB Magnetic Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | 2000MB/s READ & WRITE Speed | IP65 | 5 YEARS LIMITED WARRANTY | LES5XXX004T-RNWNU
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINB957W2RM
| Weight | 0.08 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 1.1 cm |
| Badges | |
| Brand | LEXAR |
| Drive Type | Portable SSD |
| Model | Lexar ES5 |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Storage | 4TB |
| Use Case | External Backup |
| Warranty | 5 Years |
Lexar NM620 256GB NVMe SSD M.2 2280 PCIe Gen3x4 | 3500MB/s Read & 1300MB/s Write | 5 Years Warranty | (LNM620X256G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGING7E7S445
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | NM620 |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 256GB |
| Series | Lexar NM620 |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Storage Type | NVME SSD |
Lexar NM620 512GB NVMe SSD | M.2 2280 PCIe Gen3x4 | 3500MB/s Read & 2400MB/s Write | 5 Year Warranty (LNM620X512G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2T1L3A6S
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.0 × 2.2 × 0.225 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar NM620 512GB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Lexar NM620 |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Interface Type | PCIe Gen3x4 |
| Storage Type | NVME SSD |
| Storage | 512GB |
Lexar NQ100 256GB 2.5” SATA III SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Limited Warranty (LNQ100X256G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN13V9X6L5
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.70 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNQ100X256G-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Lexar NQ100 |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage | 256GB |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Storage Type | SATA SSD |
Lexar NQ100 512GB 2.5″ SATA III SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNQ100X512G-RNNNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINAFZZ2X2B
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.02 × 6.99 × 0.7 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNQ100X512G-RNNNG |
| Warranty | 3 Years |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | Internal SSD |
| Series | Lexar NQ100 |
| Interface Type | SATA III |
| Form Factor | 2.5inch |
| Storage Type | SATA SSD |
| Storage | 512GB |
Lexar NS100 256GB 2.5” SATA III Internal SSD | Up to 550MB/s Read | 3 Year Warranty (LNS100-256RB)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINDADZ6PEK
| Weight | 0.034 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.985 × 10.02 × 0.7 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | LEXAR |
| Model | LNS100-256RB |
| Drive Type | Internal SSD |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Interface Type | SATA III |
| Storage | 256GB |
| Storage Type | SATA SSD |
| Form Factor | 2.5inch |
Lexar SL300 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2 | 1050MB/s Read & 1000MB/s Write | 3 Year Limited Warranty (LSL300001T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINOOHZWU26
| Weight | 0.042 kg |
|---|---|
| Dimensions | 10.06 × 5.0 × 1.05 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL300001T-RNBNG |
| Warranty | 3 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Storage | 1TB |
| Series | Sl300 |
| Interface Type | USB 3.2 Gen 2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Lexar SL500 1TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to 2000MB/s Read & 1800MB/s Write | 5 Year Limited Warranty (LSL500X001T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2A5HZTX1
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | LSL500X001T-RNBNG |
| Storage | 1TB |
| Warranty | 3 Years |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Use Case | External SSD |
| Series | Lexar SL500 |
Lexar SL500 2TB Portable SSD | USB 3.2 Gen 2×2 | Up to 2000MB/s Read, 1800MB/s Write | 5Year Limited Warranty (LSL500X002T-RNBNG)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINS6AJFU91
| Weight | 0.043 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.5 × 5.4 × 0.78 cm |
| Brand | LEXAR |
| Model | Lexar SL500 |
| Storage | 2TB |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | External SSD, Portable SSD |
| Interface Type | USB 3.2 Gen2x2 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Netac Basic 16GB DDR4 UDIMM RAM | 3200MHz | 288 Pin | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-16
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIND7M393JI
| Weight | 0.020 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3 × 0.335 cm |
| Brand | Netac |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 16GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| CAS Latency | 16 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-16 |
Netac Basic 16GB DDR5 5600MHz UDIMM RAM | 288-Pin | CL-46 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD5P56SP-16
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINK4FKSP29
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3.2 × 0.15 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD5P56SP-16 |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Warranty | 10 Years |
| Memory Type | DDR5 |
| Memory Size | 16GB |
| Frequency | 5600MHz |
| Series | Netac basic DDR5 UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| CAS Latency | 46 |
Netac Basic 8GB DDR3 UDIMM RAM | 1600MHz | 240 Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | (NTBSD3P16SP-08)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINF7158U7E
| Weight | 0.025 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 0.1 × 3 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 240 Pin |
| Frequency | 1600MHz |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 240 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD3P16SP-08 |
| Series | Netac Basic DDR3 UDIMM |
Netac Basic 8GB DDR3L SODIMM RAM | 1600MHz | 204Pin | CL-11 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD3N16SP-08
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINZ3JQ2YX5
| Weight | 0.009 kg |
|---|---|
| Dimensions | 6.76 × 3.17 × 0.3 cm |
| Brand | Netac |
| Frequency | 1600MHz |
| Form Factor | 204-Pin SODIMM |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| CAS Latency | 11 |
| Interface Type | 204-PIN SO-DIMM |
| Model | NTBSD3N16SP-08 |
| Series | Netac Basic DDR3 SODIMM |
Netac Basic 8GB DDR4 3200MHz SO-DIMM RAM | 260 PIN | CL-22 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4N32SP-08
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN18S9Y71F
| Weight | 0.04 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8.56 × 5.30 × 0.70 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 260 Pin SO-DIMM |
| Frequency | 3200MHz |
| Model | NTBSD4N32SP-08 |
| Use Case | Laptop (SODIMM) |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Series | Netac Basic DDR4 SO-DIMM |
| CAS Latency | 22 |
| Interface Type | 260 PIN SODIMM |
| Warranty | Lifetime |
Netac Basic 8GB DDR4 UDIMM RAM | 3200MHz | 288 Pin | CL-16 | Limited Lifetime Warranty | NTBSD4P32SP-08
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIND7M393JI
| Weight | 0.020 kg |
|---|---|
| Dimensions | 13.3 × 3 × 0.335 cm |
| Brand | Netac |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | Lifetime |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| CAS Latency | 16 |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-08 |
Netac Basic DDR4 3200MHz 8GB UDIMM RAM | 288-Pin | Limited Lifetime Warranty I NTBSD4P32SP-08J
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINN6VU24PD
| Weight | 0.2 kg |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 15 × 04 cm |
| Brand | Netac |
| Form Factor | 288-PIN UDIMM |
| Model | NTBSD4P32SP-08J |
| Use Case | Desktop (UDIMM) |
| Frequency | 3200MHz |
| Warranty | Lifetime |
| Memory Type | DDR4 |
| Memory Size | 8GB |
| Badges | 48Hr Dispatch |
| Series | Netac Basic DDR4 UDIMM |
| Interface Type | 288 PIN UDIMM |
Netac N535N 1TB | M.2 SATA III 6GB/s | upto 560MB/s read & 520MB/s write | 5 Year Warranty (NT01N535N-001T-N8X)
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINEAO9I001
| Weight | 0.008 kg |
|---|---|
| Dimensions | 8 × 2.2 × 0.2 cm |
| Badges | 24Hr Dispatch |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Internal SSD |
| Storage | 1TB |
| Series | Netac N535N |
| Interface Type | SATA III |
| Model | NT01N535N-001T-N8X |
| Form Factor | M.2 2280 |
| Brand | Netac |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives















