“D-Link DVR-F2104-L1H5 | 4-Channel H.265+ 2MP Lite DVR | Supports AHD/TVI/CVI/IP Cameras up to 2MP | 1 SATA Slot | 2 Extra IP Channels | Cloud Storage” has been added to your cart. View cart
Showing 55–72 of 834 results
D-Link DVR-F2104-L1H5 | 4-Channel H.265+ 2MP Lite DVR | Supports AHD/TVI/CVI/IP Cameras up to 2MP | 1 SATA Slot | 2 Extra IP Channels | Cloud Storage
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINVZ7VFA55
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.0 × 23.0 × 4.5 cm |
| Brand | D-Link |
| Model | DVR-F2104-L1H5 |
| Badges | 24Hr Dispatch |
D-Link DVR-F2104-L2 | 4-Channel H.265+ DVR | Supports AHD/TVI/CVI/IP Cameras up to 5MP | 1 SATA Slot | Extra IP Channel Event Stream Support
Rated 4.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN27TW7U67
| Weight | 1.5 kg |
|---|---|
| Dimensions | 25.0 × 23.0 × 4.5 cm |
| Brand | D-Link |
| Model | DVR-F2104-L2 |
eSSL K30 PRO | Fingerprint & RFID Biometric Attendance System with Access Control | 1 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN211L93MR
| Warranty | 1 Year |
|---|---|
| Model | eSSL K30 PRO |
| Brand | eSSL |
Lexar 32GB 633x microSDHC UHS-l Blue Series – upto 100MB/s Read & 20MB/s Write, Class 10, V10, A1, 10 Year Limited Warranty (LMS0633032G-BNNNG))
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN2PWMY524
Samsung EVO Plus 1TB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINPYNL5RB5
Samsung EVO Plus 256GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN9QN8VZ39
Samsung EVO Plus 512GB microSDXC | Read upto 130MB/s & Write upto 60MB/s, UHS-l, V30, A2, U3, Class 10, Memory Card w/SD Adaptor, 10 Year Limited Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINMEV4K3ZZ
SanDisk 128GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 90MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAA-128G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINUD5YAG73
SanDisk 128GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 140MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-128G-GN6MN
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINHAUGO2E9
SanDisk 256GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 130MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAV-256G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINBV1PI43Q
SanDisk 256GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-256G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGINZA45KJ5L
SanDisk 512GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 190MB/s Read & 130MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAV-512G-IN6MS
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN77IM3PW6
SanDisk 512GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 150MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | ‎SDSQUAC-512G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN44UHGIZO
SanDisk 64GB Extreme microSDXC UHS-l Card | U3 V30 A2, upto 170MB/s Read & 80MB/s Write Speed, Lifetime Limited Warranty | SDSQXAH-064G-GN6MN
Rated 0 out of 5
Available on backorder
SKU:
FGINCFT7C43B
SanDisk 64GB Ultra microSDXC UHS-I Card | Class10 A1 U1, upto 140MB/s read speed, 10 Years Limited Warranty | SDSQUAB-064G-GN6MN
Rated 5.00 out of 5
In stock
SKU:
FGIN46Q8IOQP
Seagate Exos 7E10 10TB ST10000NM017B – Enterprise Hard Drive | 4KN SATA, Cache Size – 256MB, RPM 7200 | 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINCDDI2S1Z
| Weight | 0.7 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Brand | Seagate |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Interface Type | SATA |
| Warranty | 5 Years |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 10TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Form Factor | 3.5inch |
| Series | Exos 7e10 |
| Model | ST10000NM017B |
| Badges | 24Hr Dispatch |
Seagate Exos 7E10 2TB ST2000NM000B -Enterprise Hard Drive | Cache- 256MB, RPM7200, SATA 6Gb/s, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGINC5U6J416
| Weight | 0.75 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Warranty | 5 Years |
| Cache Size | 256MB |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Storage | 2TB |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Series | Exos 7e10 |
| Interface Type | SATA |
| Model | ST2000NM000B |
| Form Factor | 3.5inch |
| Brand | Seagate |
Seagate Exos 7E10 4TB ST4000NM000B – Enterprise Hard Drive | Cache Size – 256MB, SATA 6Gb/s, RPM7200, 5Y Warranty
Rated 0 out of 5
In stock
SKU:
FGIN7961UE6C
| Weight | 0.65 kg |
|---|---|
| Dimensions | 14.7 × 10.18 × 2.61 cm |
| Cache Size | 1024MB, 128MB, 256MB, 32MB, 512MB, 64MB |
| Brand | Seagate |
| Drive Type | Enterprise HDD |
| Form Factor | 3.5inch |
| Interface Type | SATA |
| Model | ST4000NM000B |
| Series | Exos 7e10 |
| Spindle Speed (RPM) | 7200 RPM |
| Storage | 4TB |
| Use Case | Enterprise/Data Centre |
| Warranty | 5 Years |


Access Control
Smart Sensors And Automation
Network Adapters and Accessories
PoE Switches
Point To Point Wireless Radio
Routers
IP Cameras
Memory Cards
NVR
Smart WiFi Cameras
Desktop & Laptop RAMs
Internal and External Hard Drives
NAS Storage & Enclosures
SSD and NVMe Drives
USB Flash Drives















